Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1972

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1972" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1972 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1971 ir prieš 1973 metus. 1972 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1972 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1972 metais:

  • Šiaurės Airijoje įvyko kruvinasis sekmadienis - britų kariai atidengė ugnį į tuosyk taikią demonstraciją, protestavusią prieš britų vykdomus suėmimus. Žuvo 14 žmonių, dar mažiausiai 15 buvo sunkiai ar apysunkiai sužeisti. Žudynės buvo tokios absurdiškos ir brutualios, kad Didžioji Britanija, šiaip lyg ir bandžiusi būti demokratiška, apsipazorino prieš visą pasaulį ir ilgam prarado bet kokį teigiamą vertinimą. Šitos skerdynės, negana to, susilaukė labai neigiamų įvertinimų iš daugybės muzikos atlikėjų, o tie atlikėjai apie tai ėmė kurti dainas, o tas dainas britų valdžia ėmė drausti ir cenzūruoti iš BBC, kas savo ruožtu sukėlė dar daugybę protestų, besitęsusių daug metų. Netgi šiais laikais britų valdžios buvimas Šiaurės Airijoje pasaulyje dažniausiai vertinamas neigiamai, ir didžiausia to priežastis - būtent šitas kruvinasis sekmadienis.
  • Miuncheno skerdynės, kurias per Miuncheno olimpines žaidynes surengė Palestinos arabų teroristų grupė Juodasis Rugsėjis, kuri buvo netiesiogiai remiama dar ir sovietų. Grupuotė buvo Palestinos Išsivadavimo Organizacijos padalinys, ginkluotas SSRS gamybos ginklais, tokiais, kaip Kalašnikovo automatai, Tokarevo pistoletai, rusiškos granatos ir pan.. Šitie Palestinos arabų teroristai užgrobė būrį Izraelio sportininkų įkaitais, o paskui 11 nužudė. Per policijos puolimą 5 iš 8 teroristų buvo nušauti, taip pat žuvo ir vienas policininkas.

Įdomybės apie 1972 metus

  • Visų skaitmenų suma šiuose metuose yra 19 ir šitas skaičius stebuklingai sutampa su pirmais 1972 metų skaitmenimis, tai nuostabus sutapimas, vertas aprašymo Vikipedijoje
  • Visi šių metų skaičiai yra nevienodi, skirtingi, nesikartojantys, ir netampa vienodais netgi jei juos sukeiti vietomis


1972 metų mėnesiai

1972 metais buvo šie mėnesiai: