Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1973

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1973" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1973 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1972 ir prieš 1974 metus. 1973 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi, bet tai kasmetinis ir įprastas tekstas, kuris visur čia Pipedijoje parašytas, nes Pipedija čia bando vaizduoti Vikipediją, į kurią panaši savo durnumu. Negalime paneigti, kad kitos enciklopedijos irgi neretai panašios.


Svarbiausi 1973 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1973 metais:

 • Čikagoje buvo pastatytas Sears Tower bokštas (kartais dar žinomas, kaip Willis Tower) - pats aukščiausias pasaulio dangoraižis, kuris tokiu aukščiausiu buvo ištisus 25 metus. Sears Tower yra ištisų 110 aukštų arba 442 metrų aukštumo.
 • Jom Kipuro karas, dar daug kur žinomas kaip 1973 arabų-Izraelio karas, per kurį keletas šalių, remiamų SSRS (netiesiogiai) ir Kubos (tiesiogiai), puolė Izraelį. Esminiai puolėjai buvo Egiptas ir Sirija, bet savo pajėgas į karą pasiuntė dar ir Jordanija, Irakas, Saudo Arabija, Libija, Kuveitas, Tunisas, Alžyras, Marokas ir Kuba. Izraelis turėjo apie 300k kariuomenės su šauktiniais, o arabai - apie milijoną. Ir vėl eilinį kartą arabai buvo visiškai išdaužyti. Žydų žuvo apie 2500, o arabų - apie 15000, negana to, dar buvo sunaikinta ar užgrobta ir apie pusė visos arabų turėtos karinės technikos.
 • Kiek vėliau šitais metais prasidėjo pirmoji naftos krizė. Viskas prasidėjo nuo to, kad krūva arabų šalių, kurios užpuolė Izraelį, nutarė, kad čia ne jos kaltos, o visi aplinkui kalti. Na ir ėmė tada ieškoti, ką apkaltinti ir nubausti, pakeliant naftos kainas. Tai pirmiausiai kažkodėl nusprendė, kad kalčiausios dėl arabų pralaimėjimo buvo Kanada ir Japonija, paskui dar ir Nyderlandai. Dar paskui pridėjo prie tų kaltųjų Jungtinę Karalystę ir Jungtines Amerikos Valstijas, o dar paskui nusprendė, kad dėl viso to kalta dar ir Portugalija, o dar paskui - kad kalta ir Rodezija ir Pietų Afrikos Respublika. Tai šitoms šalims arabai naftos kainas ėmė didinti, didinti, kol link metų galo nepadidino trigubai. Nors galutinėje benzino kainoje nafta sudaro tik dalelę, visvien benzinas pabrango kokiu trečdaliu (o didžiausia dalis tenka mokesčiams), nuo ko pasaulis labai pasipiktino. Kad gerai įsivaizduoti kainų šuolį dabartiniais pinigais, tai 1972 litras benzino kainavo 42 dabartinius JAV centus. O štai 1974 jau kainavo 54 centus. Ir tai buvo dar tik naftos kainų šuolio pradžia, nes paskui atėjo ir antroji naftos krizė, po kurios žmonės verkė, prisiminę, kaip gerai buvo per pirmąją.
 • Paleista pirma kosminė stotis - tokia amerikietiška Skylab, kuri kaip paaiškėjo, buvo netgi per didelė astronautams, nes viena iš patalpų tenai buvo tokio didumo, kad jei astronautas joje pakibdavo, tai taip ir likdavo kyboti, nes negalėdavo pasiekti jokios sienos. Skylab ilgą laiką buvo pati didžiausia kosminė stotis, kol nebuvo pastatyta Tarptautinė kosminė stotis.
 • Pink Floyd išleido savo bene labiausiai legendinį albumą - The Dark Side of the Moon. Apie tą albumą iki šiol pasakojamos istorijos, kad jei kaip tai susinchronizuosi jį su kažkokiu filmu apie kokią tai nudaužtą burtininkę, tai tada gausis prasminis ir muzikinis sinchronas, kuris išmuš smegenis, nes tas filmas gaus visiškai kitokią, perkeltinę prasmę, kurios iki tol neturėjo.


Įdomybės apie 1973 metus

 • Visi šitų metų skaitmenys kažkodėl ir vėl yra skirtingi, ir tarpusavy nepasikartoja, kažin kodėl taip yra?
 • Susumavus visus skaitmenis, gaunasi lygiai 20
 • Susumavus pirmus du skaitmenis, 1+9, gaunasi 10
 • Susumavus antrus du skaitmenis, 7+3, ir vėl gaunasi 10
 • Susumavus pirmų dviejų skaitmenų sumą su antrų dviejų skaitmenų suma, vėl gaunasi 20
 • Dar daugiau, susumavus kraštinius skaitmenis, 1+3, gaunasi 4, o vidurinius 9+3, gaunasi 16, bet juos susumavus, ir vėl gaunasi 20
 • Ir dar daugiau, susumavus pirmą ir trečią skaitmenį, 1+7, gaunasi 8, o tada susumavus antrą ir ketvirtą skaitmenį, 9+3, gaunasi 12, bet tada sudėjus 12 ir 8, vėl gaunasi 20!
 • Kaip matote, šiais metais yra ypatingai didelė ir sudėtinga matematika, numizmatika, kabala ir numerologija


1973 metų mėnesiai

1973 metais buvo šie mėnesiai: