Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Enciklopedijos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bene seniausia ir senais laikais žinomiausia enciklopedija buvo tokio Plinijaus Vyresniojo "Natūralioji istorija", kurioje buvo aprašyta viskas, ką tik galima sugalvoti - istorija, geografija, architektūra, biologija ir taip toliau. Šita knyga apie pusantro tūkstančio metų buvo svarbiausias apibendrintų žmonijos žinių šaltinis.

Enciklopedijos - tai specialios knygos apie viską, didžiausias žinių šaltinis, nors ir kiek paviršutiniškas, bet užtat labai platus. Galima tarti, kad enciklopedijos yra tokie žinynai, arba žodynai, kur viskas parašyta apie tam tikrus žodžius. Taigi, enciklopedija yra labai velniškai naudingas daiktas, kaip mes be to išsiverstume? Išties enciklopedijose galima sužinoti tikrąją tiesą, taip ir Pipedija yra enciklopedija, taip kad irgi neša jums ir tiesą, ir netgi teisybę ir kartais net išvis tikrus regėjimus.

Būna įvairių enciklopedijų. Vienos jų specializuotos, o kitos gi - apie viską. Taigi, kur apie viską, tai populiariausia tokių tarme yra Encyclopedia Britanica, o kur specializuotos visokios - tai seniausia ir žinomiausia, kuri vadinasi Kamasutra. Ir ji yra patys suprantate, apie ką ji išties. O dar būna ir visokių populiarių knygų, kurios vadinamos enciklopedijomis, nors jokios ten ne enciklopedijos, o tiktai šiaip kažkokių įdomesnių faktų kratiniai.

Neabejotina, kad Pipedija, būdama irgi enciklopedija, jums irgi daug gali duoti visokios informacijos. Tiktai kad tikri faktai čia yra permaišyti su alternatyviais faktais, tyčia kad išmoktumėte ieškoti, tikrintis ir nustotumėte tikėti visokiomis sąmokslo teorijomis ar šiaip pasakomis. Tai visada rekomenduojame pasitikrinti - kartais nustebsite, kai atrasite, kad galvojote, kad skaitote kažką protingo, o paaiškės, kad nesąmonė. Bet dažnai bus ir atvirkščiai - galvosite, kad nesąmonę skaitėte, o paaiškės, kad realus faktas.

Enciklopedijos būna įvairių rūšių - bendros (apie viską) ir specializuotos (apie kokią nors mokslo, technikos ar pan. sritį). Pagal sandarą - būna teminės, kurios kiek primena vadovėlius, išsamiai ir nuosekliai išdėstančius kažkurią temą, o būna ir tokios, kurios yra kaip žodynai - tiesiog abėcėline tvarka viskas išaiškinta. Kartais būna ir kombinuotų variantų - su teminiais įvadais (dideliais įvadiniais straipsniais apie esmines mokslo ar pan. sritis), bet su didesne turinio dalimi, organizuota žodynų pavidalu.


Įvairios plačiai žinomos enciklopedijos

Mes šia proga jums išvardiname daug visokių enciklopedijų, kurias čia žinome ir rekomenduojame. Nors gal ir ne visos yra protingos ir vertos skaitymo, bet pasižvalgyti ar pavartyti jas gal ir vertėtų:

Įdomūs faktai

  • Pipedija - tai irgi enciklopedija, nors būta ir bandymų tai paneigti.