Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Viduramžiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Viduramžiais pastatyti ir garsieji Valdovų rūmai, kuriuos okupacinė Rusijos valdžia nugriovė, todėl dabar yra labai daug išlaidų juos atstatinėti. Nuotrauka daryta prieš nugriovimą, todėl puikiai atvaizduoja originalų Vilniaus senamiesčio ir Valdovų rūmų vaizdą.

Viduramžiai jau savo pavadinimu sako, kad amžių vidurys buvęs, tai taip keistai atrodo, kai kokie nors nesupratėliai ima viduramžius vaizduoti, kaip baisią tamsią epochą, o išties gi juk ne kitaip, o patsai žmonijos suklestėjimas tada buvo. Nes jau vergovė baigėsi ir žmonės pasidarė nelaukiniai, miestus ėmė statytis ir amatais užsiimti, o kaip tik iš tų laikų ir kilo tokie pasaulinio masto šedevrai, kaip lietuviška Onos bažnyčia.

Ir viduramžiuose atsirado spauda, o ir laikrodžiai tada išrasti, ir žmonės patapo raštingais, o kartu dar nebuvo jokios chemijos ir masinio naikinimo ginklo, klestėjo kaip tik dvasingumas. Bet tik jau visokie žmonijos nekentėjai paskui pripasakojo pasakų apie Inkviziciją bei kažkokius netikinčiųjų persekiojimus menamai.

O dar kaip tik tais laikais suklestėjo LDK, tapusi didžiausia Europos imperija, o taip pat Vytautas Didysis nutiesė Lietuvą nuo jūros lig jūros, taip sukurdamas mūsų šaliai amžiną šlovę.

Taip kad jau jei kas ten ką apie viduramžius ką nors blogai pasako, tai jau tada žinokit, kad nemyli Lietuvos.