Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Onos bažnyčia

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Onos bažnyčia - toji, kur esą Napoleonas norėjęs išvežti Prancūzijon ant delno, o jei ne ant delno, tai bent arkliais. Tai labai keistas dalykas, kad daugelis lietuvių tuo keistai didžiuojasi, lyg čia reiktų džiaugtis, kad kažkoks užsienietis, vardu Napoleonas, norėjo pavogti cielą bažnyčią iš Lietuvos.

Dar čia reikia pasakyti, kad visai ta bažnyčia išties yra graži, taip kad gal ir visai graži. O dar reikia pasakyti, kad kaip paaiškėjo po kadaise Vlado Drėmos atliktų tyrimų, pasirodo, kad tą Onos bažnyčią kažkokie vietiniai valdžiažmogiai dar XIXa. pabaigoje patyliukais nugriovė, nes ana buvo apibyrėjusi, o tada iš naujo pastatė nelabai tikslų pamėgdžiojimą, kažkiek savo išvaizda panašų.

Kadangi istorija buvo gana nešvari ir kontroversiška, tai valdžiažmogiai visą tą reikalą paskui užtamsino, nutylėjo ir paskleidė sau patogių propagandų, ale galų gale išlindo tie reikalai, kad tais laikais vadinta restauracija tik tą ir tereiškė, kad pastatą nugriaut ir jo vietoje kitą, naujai suprojektuotą pastatyt. Taip kad štai jums ir prašom.Dar žr.

Be viso kito dar Lietuvoje buvo paskui remiantis Onos bažnyčia visi visur pristatė neogotikinių bažnyčių ir ištisų katedrų per visą Lietuvą, kaip kad kokiuose Kaišiarodyse pavyzdžiui, ar dar kažkur, nes stilius labai jau kėlė žavesį. Ale kad kitos tos bažnyčios vis kažkaip nepanašios visai gaudavosi.