Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


XIXa.

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

XIX amžius buvo ypatingas, tasai, kai suklestėjo per visą pasaulį didžioji Britų Imperija, katroji tapo didžiausia pasaulio imperija, kokios tik kada nors yra egzistavę. Tai kaip sakant, tadais ir įvyko pasaulinis kapitalo perskirstymas ir viso pasaulio šalys susiskirstė į turtingas ir biednas. Tai vat čia ką dabar matome pasaulyje, tai vis dar XIX amžiaus pasekmės.

O dargi tuo metu buvo išrastas telegrafas, telefonas, traukiniai, visur paplito paštas ir garlaiviai, ir pasaulis pasidarė kažkuo panašus į dabartinį. Vat taip vat. Toks vat laikotarpis.

O Lietuva tuo metu kentė šlykščią okupaciją, nes kaip tik XIX amžiaus išvakarėse, XVIIIa. gale, buvo užgrobta ir pajungta į Rusijos Imperijos sudėtį. Tai kiek daugiau, nei 100 metų išbuvo toje sudėtyje, vis sukilimus lietuviai rengdavo, o rusai juos klaikiai žiauriai malšindavo. Tai kai kas paskaičiuot pabando, kokią procentinę dalį žmonių ta carinė valdžia Lietuvoje išnaikino, tai paaiškėja, kad gal netgi Stalino vykdytą naikinimą gali aplenkti.

O dar visą tą laiką lietuviams buvo uždrausta lietuvių kalba, bet paskui jau atėjo XXa., kur prasidėjo ir visas išsilaisvinimas...