Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Britų Imperija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia Britų Imperija 1910 metais. Tai kai kur, ypačiai Afrikoje ar kokiuose Artimuosiuose Rytuose, tos britų valdos dar paskui kurį laiką dar labiau didėjo, bet jau nebeilgai.

Britų imperija - tai ta pati Didžioji Britanija, kuri buvo iki pat XXa. vidurio maždaug, kai paleido į laisvę visas kolonijas, nes nesugebėjo jų išlaikyti. Tai tada ir pasibaigė tie šlovingi laikai, kai ne JAV ir ne kas nors kitas, o Anglija buvo galingiausia pasaulio valstybė.

Išties tai silpnėti Britų Imperija pradėjo dar apie XIXa. pabaigą, kai pasidarė visoms kolonijoms aišku, kad gal geriau be tos imperijos gyventi. Vienok tuo metu Britų imperiją valdė tokia karalienė Viktorija, kuri buvo galingiausia visų laikų Žemės planetos moteris, ir ne tik moteris, bet ir šiaip galingiausias visų laikų planetos žmogus. Bet nors ji ir turėjo tas galias, proto jai trūko, ambicijų didelių neturėjo, ramiai sau valdė ir įvedinėjo visokius tabu, susijusius su seksu. O imperijos reikalai jai nerūpėjo. Ir valdė ji tiek ilgai, kad kokias tris kartas žmonių pragyveno.

Tai štai per tą valdyma iš inercijos Britų Imperija dar plėtėsi ir augo, paskui augimas sustojo, paskui prasidėjo lėtas ritimasis į dugną. O paskui atėjo I Pasaulinis karas ir netikėtai Vokietija su savo povandeniniais laivais parodė, kad britų laivynas yra šūdo krūva. O tada jau Britų imperijai gerai nebuvo, bet politiškai jau tenai buvo daug nesąmonių ir stabilumas neatsirado. O dar paskui atėjo II Pasaulinis karas ir britai vėl gavo gerokai nuo III Reicho, ir vėl nebuvo gerai.

O paskui prasidėjo - tai tenai Mahatma Gandis su savo Indija atsiskyrė, tai visokios Afrikos kolonijos nubyrėjo, tai dar kažkas, ir galų gale iš Britų imperijos teliko Britų sandrauga ir seniai prarastos galios likučiai. Na, ir žinoma, dar tas labai tipiškas postimperinis mentalitetas, dėl kurio paskui ir kyla tai ten visokie Brexit, tai dar kas nors.