Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Wiki

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Wiki, o kaip lietuviai sako, vikis - tai toks internetas, kur kiekvienas gali redaguoti, ką tik nori, patogiai ir lengvai dėdamas visokius tekstus, nuorodas ir žodžius beigi užvadindamas tais žodžiais puslapius. Tai dažniausiai vis gaunasi enciklopedijos įvairios. O dar kaip kas sako, kad Wiki - tai tiesiog neprognozuojamas vakarėlis, kuriame neaišku, kuo viskas baigsis.

Ir žinoma, programų visokiems vikiams - gyvas galas, bet o ta čiau, svarbiausia ir geriausia programa - tai Medijavikis, katrasai gali viską, įskaitant ir Vikipediją bei Pipediją.


Pipedija yra didesnė už Vikipediją

Kaip žinia, dauguma Vikipedijos straipsnių yra kopypeistai, nuvogti iš kitų internetų, o kita dalis - išvis sugeneruota visokių automatinių botų, kurie kaip VPovilaitis, pasiima kokį nors žodyną, sumeta jį botui į vieną failą ir kuria melejonus straipsnių, kurie visi vienodi, su vienodais šablonais, be jokios naudingos informacijos, bet tiesiog yra ir viskas.

JAV rinkos tyrimų kompanijos InterStatCheck duomenimis, per tyrimą, atliktą kartu su Berklio Universitetu[1][2][3][4], paaiškėjo, kad žmonių parašytų originalių straipsnių dalis įvairiose vikipedijose svyruoja nuo 0,1 iki 17 procentų: visi kiti straipsniai yra arba kitose vietose publikuotų straipsnių perdirbiniai (paredaguoti kopypeistai) arba automatiškai botų sukurti straipsniai. Kopypeistų dalis skirtingose vikipedijose svyruoja tarp 12 ir 63 procentų, kiti straipsniai yra automatiškai sukurti botų. Didesnė botų sukurtų straipsnių dalis yra didesnėse vikipedijose, tuo tarpu didesnė kopijuotų straipsnių dalis yra mažesnėse vikipedijose.

Tyrimo metu nustatyta ir džiugi žinia Lietuviškosios Vikipedijos autoriams: mes esame geriausiai kompiuterizuota šalis, todėl automatiškai botų sukurtų straipsnių dalis sudaro net 83 procentus, tai daugiausiai straipsniai apie vietovardžius, metus, biologiją ir pan.. Tačiau Lietuviška Vikipedija gali pasidžiaugti sėkminga kova su piratais: kopijuotų straipsnių dalis sudaro tiktai 14 procentų - tai vienas iš mažiausių rodiklių pasaulyje. Susumavus lietuviškos Vikipedijos automatiškai sukurtų ir kopijuotų straipsnių dalį, paaiškėja, kad net 3 procentai straipsnių yra originalūs, kitaip tariant, maždaug 5 tūkstančiai straipsnių. Tai labai neblogas rodiklis, lenkiantis daugelį šalių.

Tačiau Pipedija čia retoriškai klausia: kas yra didesnė enciklopedija - Vikipedija su virš 5 tūkstančių tikrų straipsnių, ar Pipedija, kuri turi jau 7 tūkstančius originalių straipsnių? Iš pasaulyje esančių Vikipedijų apie 20 turi straipsnių mažiau, nei Pipedija, net jei skaičiuosime ir Vikipedijos straipsnius, sukurtus botų ir nukopijuotus iš kitų puslapių.



Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.