Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kalašnikovas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kalašnikovo automatas - genialus rusų išradimas. Tik bėda, kad čia vokiškas Stg44 - galite pradėti ieškoti skirtumų nuo AK-47

Kalašnikovas - tai toksai sunkus ir gana šūdinas rusiškas automatas, dar vadinamas kaip AK-47, o vėlesniais variantais - dar ir AKM, AKM, AK-74, AKSU, ir panašiai visaip. Paprastai rusai giriasi, kad tas Kalašnikovo automatas esąs populiariausias pasaulyje, geriausias kažkoks ir patikimiausias ir esą Michailas Kalašnikovas genialus kažkoksai jų ginklininkas, ir kad nėra analogų pasaulyje ir panašiai.

Realiai gi Kalašnikovo automatas populiariausias dėl paprastos priežasties: jis yra toksai pigus ir grubus, kad jau pigiau padaryti neįmanoma, užtat ir sveria beveik 5 kilogramus, šaudo klišai, o dėl patikimumo - išties tai niekuo nesiskiria nuo daugybės kitų.

Tarp kitko, tas automatas, kuris dažniausiai vadinamas AK-47 pavadinimu, išties buvo gaminamas labai mažais kiekiais ir labai neilgai, nes tuo pavadinimu dabar išties vadinamas visai kitas automatas - AKM, kuris gerokai skiriasi savo konstrukcija (sako, kad netgi apkabos jam nuo seno AK-47 netinka), ir dar labiau skiriasi savo gamybos technologija.

Štai jums Bulkino automatas ir metais vėliau atsiradęs Kalašnikovo automatas, po kurio Bulkinas kažkur dingo

Paprastai skleidžiamos tokios istorijos visokios, esą tą automatą išradęs Kalašnikovas, ale gi ir tai netiesa, taip kad išaiškinsim čia jums papunkčiui viską:

  • Visų pirma, AK-47 automatą sukūrė ne Michailas Kalašnikovas, o jo padėjėjas Aleksandras Zaicevas, nesmarkiai perdirbęs tokį rusišką AB-46
  • O tą AB-46 sukūrė toksai Bulkinas, kuris išties tai tiesiog nukopijavo aną nuo ankstyvų serijų vokiško MKb-42(H) automato, kurį sukūrė legendinis Hugo Schmeisser
  • O vat jau vokiečiai tai jau patys sukūrė tą savo MKb-42(H), o jį dar patobulinę, ėmė gaminti ir pirmą pilnavertį ir masinį automatą pasaulyje, kuris jau panašus į šiuolaikinius buvo - StG-44

Dar čia šiaip pridėsim, kad Hugo Schmeisser išties prikūrė daug visokių automatų, tai MKb-42 buvo įvairiose versijose, populiariausia buvo MKb-42(W), bet gi kalašnikovai kopijuoti buvo nuo MKb-42(H). Tuo tarpu patys vokiečiai labai smarkiai patobulino tuos automatus ir galų gale sukurti MP-44 bei StG-44 jau gerokai skyrėsi nuo tų MKb-42, tai dabar būna, kad rusai aiškina, jog žiūrėkit, konstrukcija kitokia.

Dar, tiesa, buvo toksai AK-46, kuris buvo išvis nukopipyzdintas StG-44 klonas, bet tas buvo taip nekokybiškai kopijuotas, kad bandymų metu negalėjo šaudyt serijomis, tai vat ir nepraėjo. Tai todėl ir teko kopijuoti Bulkino automatą. O patsai Bulkinas kažkur prapuolė ir numirė berods. O kitas klonuotojas Zaicevas irgi kažkur prapuolė ir numirė berods. O tuo tarpu patsai Kalašnikovas nieko daugiau bent kiek įdomesnio, bent kažkiek besiskiriančio nuo to automato, per visą likusį savo gyvenimą daugiau nesukūrė.

Dar turim pasakyti, kad netgi dviem dešimtmečiais vėliau gaminti kalašnikovai neprilygo tiems vokiškiems automatams, nuo kurių buvo kopijuojama - svėrė panašiai, o taiklumas būdavo daug blogesnis, nes gamyba buvo katastrofiškai prasta.

Dar čia kita istorija buvo - kai prasidėjo AK-47 gamyba, tai paaiškėjo, kad ir jų patikimumas labai blogas, ir taiklumas atsilieka netgi nuo visiškų šūdų, tai nors į ginkluotę SSRS tuos automatus oficialiai priėmė 1947 metais, bet išties iki pat 1955 pagrindiniu automatiniu ginklu SSRS kariuomenėje buvo Simonovo SKS automatinis šautuvas. O kalašnikovai tik nuo 1955 buvo paversti pagrindiniu ginklu, kai atsirado AKM, kuris šiais laikais dažniausiai neteisingai ir vadinamas kaip AK-47, nors tik išoriškai kažkiek panašus.

O tasai AKM, tipo "Avtomat Kalašnikova Modernizirovanij" tai jau buvo atspėkite, kieno sukurtas? Ogi Hugo Schmeisser, kurį sovietai paėmė nelaisvėn ir išsivežė kažkur į Rusiją 1945 metais. Ir tasai Hugo Schmeisser sėdėdamas nelaisvėje buvo priverstas galų gale gerinti konstrukciją ir gamybos technologiją ginklui, kurį prieš tai visas būrelis sovietinių plagiatorių nuo jo paties nuplagijavo. Tai Hugo Schmeisser tą sovietų sugadintą konstrukciją davedė iki to, kad bent neužsikirtinėtų, kai gaminamas su tokiais baisiais plyšiais ir netikslumais sovietinėse gamyklose iš kažkokių atliekų. Ogi dar ir gamyba vyko trofėjinėmis vokiškomis staklėmis.

Anoks Maumaz kažkada atkreipė dėmesį į tai, kad nuo šio nuostabaus rusų išradimo žuvo daug daugiau žmonių neikad nuo masinio naikinimo ginklo - ypač kokioje nors Afrikoje - na koks melejonas tai kaip kaulas tikrai.

Be to Kalašnikovo automatas buvo tiesiog sudievintas ne tik CCCP bet ir kitur - net keturios bananinės valstybės - Mozambikas, Zimbabvė, Rytų Timoras ir Burkina Faso įamžinę Kalašnikovo automatą savo herbuose.