Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1947

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1947" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1947 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1946 ir prieš 1948 metus. 1978 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1947 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1947 metais:

  • Indija ir Pakistanas tapo nepriklausomomis valstybėmis, o tuo pačiu pradėjo ir karą tarpusavy
  • William Shockley vadovaujama mokslininkų grupė išrado tranzistorių, bet diduma įmonių šitą daiktą visiškai praignoravo, nes lyginant su radijo lempomis, tas tranzistorius turėjo ir mažą stiprinimo koeficientą, ir labai netolygias dažnines charakteristikas, ir prastą dinaminį diapazoną, žodžiu, niekam buvo neįdomus daug metų. O paskui atsirado japoniškos firmos, tokios kaip Sony, kurios ėmė tuos tranzistorius gaminti ir štampuoti su jais mažyčius nešiojamus radijo imtuvus ir pasaulį ištiko muzikos revoliucija, o dar paskui tų tranzistorių dėka atsirado ir mikroprocesoriai, o to dėka - ir pigūs asmeniniai kompiuteriai.
  • Pirmas sėkmingas ir nusisekęs viršgarsinis pilotuojamo lėktuvo skrydis - toksai didesne dalimi pagal britiškus brėžinius sukonstruotas amerikietiškas Bell X-1 lėktuvas viršijo garso greitį. Nors buvo spėliojama, kad anksčiau irgi yra pasitaikę atvejų, kai lėktuvai garso greitį viršydavo, visgi Bell X-1 skaitosi pirmas viršgarsinis lėktuvas žmonijos istorijoje.
  • JAV prezidentas Harry Truman pradėjo Trumeno doktriną - krūvą įvairių priemonių, pradedant mokslo ir švietimo vystymu ir baigiant visokiais ginklavimaisis ir kitų šalių finansavimu, kad būtų sustabdytas SSRS plėtimasis.
  • Šiais pačiais metais įkurta CŽA, kitų dar nuo senų laikų vadinama kaip CŽV
  • Šiais metais vienas iš ryškiausių XXa. politologų, toksai Bernard Baruch pasakė, kad tarp SSRS ir JAV prasideda Šaltasis karas. Nors dar pora metų anksčiau šitą frazę buvo pasakęs George Orwell, bet tąsyk tai buvo tiesiog fantastinės knygos dalis, o dabar čia jau buvo apie esamą realybę.


Įdomybės apie 1947 metus

  • Visi šių metų skaitmenys skirtingi, ir kadangi kaskart vis metų skaitmenys skirtingi, tai šitai pasitvirtina eksperimentiškai ir tai reiškia, kad toksai yra numerologijos dėsnis, kurį galima laikyti įrodytu moksliškai
  • Šių metų skaitmenų suma yra 21 ir tai jau ne pirmas kartas, kai toksai skaičius mums pasitaiko


1947 metų mėnesiai

1947 metais buvo šie mėnesiai: