Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1948

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1948" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1948 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1947 ir prieš 1949 metus. 1948 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1948 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1948 metais:

  • Susikūrė Izraelis, kuris tapo svarbiausia Vakarų kultūros atrama Artimuosiuose Rytuose. Vienok išsyk jį užpuolė visokie arabai, bet nesėkmingai, nes buvo sumušti. Ir paskui vis arabai puolė, ir vis juos sumušdavo.
  • Ceilonas tapo nepriklausoma valstybe. Paskui dar persivadino ir dabar vadinasi Šri Lanka
  • SSRS pradėjo Vakarų Berlyno blokadą, tikėdamasi, kad pavyks kažkaip imti ir atimti pusę Berlyno iš JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos, kartu nesulaužant sutarčių ir neįsiveržiant į užsienio teritorijas.
  • Mahatma Gandis buvo nužudytas kažkokio induistinio nacio. Čia turim išsyk pasakyti, kad nors daugelio įsivaizduojamas, kaip didelis demokratas, išties Mahatma Gandis buvo didelis Adolfo Hitlerio gerbėjas ir pats aiškus nacis. Apgaulingą menamai demokratiško ir mielo Mahatmos Gandžio įspūdį didžiąja dalimi sukūrė tiesiog SSRS propaganda, o reliai tai ne kažin koks jisai buvo. Bet kai kuriems to meto vietiniams Indijos naciams Mahatma Gandis pasirodė smarkiai per mažai nacis, tai už tai jį ir nudėjo.
  • Birma tapo nepriklausoma valstybe
  • Korėja buvo padalinta į Šiaurės Korėją ir Pietų Korėją. Bet tai neišgelbėjo nuo karo, kurį Šiaurės Korėja labai greitai pradėjo, įsiverždama į Pietų Korėjos teritoriją.
  • JAV pradėjo vykdyti Maršalo planą, kuris buvo vienas iš esminių Trumeno doktrinos ir Šaltojo karo elementų: didžiulė ekonominė pagalba Vokietijai ir kitoms karo nusiaubtoms šalims reiškė, kad tos šalys galės atsilaikyti prieš SSRS. Ir tas planas suveikė.


Įdomybės apie 1948 metus

  • Šitų metų visi skaitmenys yra skirtingi ir nesutampa
  • Visų šių metų skaitmenų suma yra 22


1948 metų mėnesiai

1948 metais buvo šie mėnesiai: