Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1938

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1938" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1938 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1937 ir prieš 1939 metus. 1938 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1938 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1938 metais:

  • Vokietija surengė Austrijoje referendumą, kur buvo iš esmės viena balsavimo opcija - prisijungti prie Vokietijos. Taip gavosi Anšliusas.
  • Miuncheno suokalbis tapo tuo įvykiu, kur vardan apgaulingos ir melagingos taikos Adolfui Hitleriui kitos Europos šalys davė įrodymą, kad pasiduos, viena kitą išduos ir nesipriešins. Per šitą suokalbį naciams buvo atiduota Čekoslovakija, o Hitleris nuo to momento žinojo, kad gali daryti ką tik nori ir atsako nesusilauks.
  • Apie šitą laiką baigėsi Didysis valymas, kurį SSRS buvo surengęs Josifas Stalinas. Sušaudyta buvo maždaug apie 700 tūkstančių žmonių, dar apie pusė milijono per metus-kitus mirė lageriuose ir kalėjimuose. Svarbiausias tiesioginis šito valymo tikslas buvo sunaikinti visus galimus konkurentus ar jų grupes, paliekant tik Stalinui visiškai ištikimus žmones, neturinčius jokių senų ryšių ir negalinčius kelti jokio pavojaus.
  • Krištolo naktis įvyko Vokietijoje - didžiuliai žydų pogromai, per kuriuos buvo daužomos parduotuvių vitrinos. Dėl tų sudužusių vitrinų tie pogromai ir buvo pavadinti krištolo naktimi.
  • O tuo tarpu kažkur paralelinėje Visatoje, o gal ir visai ne paralelinėje, o mūsiškėje, didžiausias planetos žurnalas "Time" pasklebė Adolfą Hitlerį metų žmogumi.


Įdomybės apie 1938 metus

  • Visi skaitmenys šiais metais ir vėl skirtingi, kaip jau įprasta pasidarė
  • Skaitmenų suma šiais metais sudaro 21


1938 metų mėnesiai

1938 metais buvo šie mėnesiai: