Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1937

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1937" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1937 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1936 ir prieš 1938 metus. 1937 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1937 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1937 metais:

  • Japonija, kuri ir taip jau buvo kažkur Kinijoje, jau visai atvirai įsiveržė į Kiniją, kurioje jau kažkaip buvo
  • Nankino skerdynės - vienos iš baisiausių žudynių žmonijos istorijoje. Japonų kariuomenė įsiveržė į Nankiną (to meto Kinijos sostinę) ir išžudė daugumą miesto gyventojų - tuo metu tenai gyveno apie 200-300 tūkstančių žmonių. Žudynių metu japonų kariuomenė taip pat masiškai rengė prievartavimus. Buvo išprievartauta maždaug nuo 20 iki 80 tūkstančių moterų ir mergaičių, neretai visiškai vaikiško amžiaus. Prievartavimai dažnai būdavo grupiniai, po jų aukas kankindavo ir nužudydavo. Paraleliai vyko daugybės kitų žmonių kankinimai ir žudymai. Mieste buvę vyrai (didžiule dalimi - karo belsaisviai) buvo tiesiog masiškai žudomi, vyko ir masinės civilių žudynės.
  • Vokietijos didžiausias keleivinis dirižablis, pavadintas Hindenburg, užkabino laidus, skirsdamas jau virš JAV teritorijos, užsidegė ir sudegė. Žuvo 35 iš 97 dirižabliu skridusių žmonių. Beje, tais laikais tokie dirižabliai buvo baisi prabanga, tad dauguma skridusių buvo personalas - įskaitant padavėjus, virėjus, kambarines ir panašiai. Tai personalo buvo iš viso 61 žmogus, o keleivių - 36. Ir keleivių, ir personalo mirtys pasiskirstė gana panašiai. Bet katastrofa buvo tokia, kad paskui jau dirižabliai nebuvo nagrinėjami, kaip geras oro transportas.
  • Buvo išleistas pirmas pilnametražis animacinis filmas - Snieguolė ir 7 nykštukai. Aišku, išleido tą filmą Walt Disney.


Įdomybės apie 1937 metus

  • Visi skaitmenys ir vėl skirtingi, tai matyt kažkoksai numerologijos dėsnis
  • Skaitmenų suma šiais metais sudaro 20
  • Pirmus su skaitmenis sudedame ir gauname 10, o paskutinius du sudedame - ir vėl gauname 10, o tada abidvi dešimtis sudedam ir vėl gauname 20, o tai reiškia, kad 19 lygu 37, štai kokia jums matematika.


1937 metų mėnesiai

1937 metais buvo šie mėnesiai: