Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1958

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1958" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1958 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1957 ir prieš 1959 metus. 1958 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1958 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1958 metais:

  • Prancūzijoje įvyko eilinis balaganas, kuris baigėsi tuo, kad eilinė respublikos santvarka buvo eilinį kartą pakeista ir atsirado prezidentinė valdžia su Šarliu de Goliu visame gražume
  • Kinijoje prasidėjo didysis Kinijos badmetis, sukeltas komunistų valdžios. Didysis badmetis kilo dėl didžiojo šuolio, kurio esmė buvo kliedesinė Mao Dzeduno idėja per kelerius metus Kiniją paversti pilnaverte šalimi. Taigi, šito siekdamas, jis uždraudė ūkininkavimą savo ūkiuose, kad būtų tiktai kolūkiai. Bet viskas baigėsi tuo, kad žmonėms pirmiausiai neleidžiama buvo dirbti, sėti, sodinti, o paskui ir nuimdinėti derlių, o paskui vietoje to jie buvo verčiami daryti nesąmones, pvz., gaudyti derlių esą vagiančius žvirblius. Visos tos komunistinės nesąmonės baigėsi milžinišku badmečiu, kurio aukų apimtys iki šiol neaiškios. Apatinė mirusių nuo bado riba - 15 milijonų žmonių. Viršutinė - maždaug srityje tarp 50 ir 100 milijonų. Visgi tipiškiausi vertinimai yra apie 30-40 milijonų žuvusių nuo bado. Kadangi Kinija tokiems dalykams vadinti naudoja naujakalbę, tai šitas badmetis ten oficialiai vadinamas "Trys metai natūralių katastrofų" arba "Trys metai sunkumų". Atseit ne nuo komunistų viskas buvo, o tiesiog savaime.
  • Šiais metais buvo išrasti pirmieji optiniai diskai (labai eksperimentiniai) ir pradėtos gaminti pirmosios magnetofonų kasetės bei kasetiniai magnetofonai. Tiesa, šie magnetofonai ir jų kasetės smarkiai skyrėsi, nes tos kasetės buvo 20cm ilgio, (panašiai, kaip daug vėlesnių laikų video kasetės), ir visiškai nepasiteisino. Bet dar po kelerių metų bandymų atsirado ir normalios kasetės.


Įdomybės apie 1958 metus

  • Šių metų skaitmenų suma yra lygi 23
  • Visi šių metų skaitmenys ir netgi skaitmenų sumos skaitmenys yra skirtingi tarpusavyje ir netapatūs

1958 metų mėnesiai

1958 metais buvo šie mėnesiai: