Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 20

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 20" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 20 - tai mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 20. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 20 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 19 ir prieš Kovo 21 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną: Šią dieną dažniausiai būna pavasario lygiadienis, bet ne visada.

 • 321 metais Senovės Romos imperatorius Konstantinas Didysis paskelbė sekmadienį nedarbo diena. Už tai jį ir paskelbė didžiuoju, ir iki šiol prisimena. Pipedija jums čia irgi šitai primena, kad jūs neužmirštumėt.
 • 1792 metais Prancūzijos nacionalinė asamblėja priėmė naują bausmių vykdymo įrankį - giljotiną.
 • 1915 metais Albertas Einšteinas paskelbė savo reliatyvumo teoriją
 • 1933 metais SS Reichsfiureris Heinrichas Himleris pasirašė nurodymą atidaryti pirmą koncentracijos stovyką - Dachau. Pradžioje koncentracijos stovykla buvo gana saikingo dydžio, skirta tik politiniams NSDAP priešininkams, bet labai greitai ji išsiplėtė - pradėta naudoti ir šiaip kriminaliniams, ir žydams, o prasidėjus II Pasauliniam karui - dar ir karo belaisviams. Augant kalinių skaičiui, Dachau po kažkiek metų gavo maždaug apie 100 didesnių ir mažesnių filialų kitose vietose - tai būdavo Dachau padaliniai, skirti žmonų darbui. Pagal savo naudojimo pobūdį, Dachau buvo pirmiausiai katorga - t.y., įkalinimo įstaiga, skirta priverstiniam žmonių darbui. Daug vėliau, kai JAV pajėgos išlaisvino Dachau, tai kareiviai, pamatę, iki kokio klaikaus lygio ten nukankinti dešimtys tūkstančių žmonių, sustatė visą konclagerio personalą prie sienos ir iš kulkosvaidžių iššaudė.
 • 1936 metais Vokietijos katalikų bažnyčiose buvo imta platinti popiežiaus Pijaus XI enciklika, nukreipta prieš nacizmo nusikaltimus, tai už tą encikliką paskui naciai ir kunigus į koncentracijos stovyklas ėmė kišti.
 • 1948 metais prasidėjo aiškus skilimas tarp SSRS ir mažosios SSRS - Jugoslavijos, kurią šią dieną pasmerkė KPSS, už tai, kad Josifas Broz Tito neklauso ir nukrypsta nuo nurodymų.
 • 1948 metais buvo pradėta priverstinė LTSR kolektyvizacija LTSR vadovybė priėmė sprendimą, kad reikia jau masiškai atimdinėti žemę išvis iš visų ir visus varyti į kolchozus.
 • 1956 metais Tunisas gavo nepriklausomybę nuo Prancūzijos
 • 1969 metais, tyčia pasirinkę tam simbolinius 69 metus, kažkur Gibraltare susituokė John Lennon ir Yoko Ono. Jei tais laikais būtų buvusi tokia simbolika, kaip 420, tai jie būtų susituokę balandžio 20 dieną.
 • 1987 metais imtas naudoti pirmas vaistas nuo AIDS - azidotimidinas, dar žinomas kaip AZT. Nors ir nesunaikina ŽIV viruso, bet pristabdo jo dauginimąsi, todėl žmonės išgyvena gerokai ilgiau.
 • 1988 metais Kalnų Karabacho vadovybė nusprendė atsijungti nuo Azerbaidžano ir prisijungti prie Armėnijos.
 • 1989 metais įvyko avarija Jonavos Azote - išsiliejo daugybė amoniako ir užsidegė nitrofoska, tai daug tūkstančių žmonių gavo sužalojimus, dešimtys tūstančių savo ar nesavo noru turėjo evakuotis. Daugumai žmonių nebuvo pripažinti plaučių pažeidimai, kuriuos jie gavo.
 • 1995 metais šią dieną Tokijo metro įvyko zarino atakos - 12 žmonių žuvo iškart, 50 buvo sunkiai sužalota (dalis jų mirė vėliau), dar maždaug 1000 gavo laikinus ar dalinius sužalojimus, pagrindinai - aklumą, kuris ilgainiui daugumai didesne dalimi atsistatė, dar apie 5-6 tūkstančius žmonių gavo lengvesnius sužeidimus (daugiausiai - laikinus regėjimo sutrikimus). Kiek vėliau paaiškėjo, kad šitą cheminio ginklo ataką surengė tokia labai tyrai ir nekaltai atrodžiusi moksliukų ir inteligentų sekta, vadinama Aum Shinrikyo. Kurdama cheminį ginklą, sekta gavo pagalbą iš buvusių sovietinių chemikų, dirbusių su cheminio ginklo gamyba.
 • 2003 metais ankstų ryta, vos bešvintant, jungtinės JAV, Didžiosios Britanijos, Australijos ir Lenkijos pajėgos pradėjo įsiveržimą į Iraką.
 • 2020 metais šią dieną buvo užfiksuota pirmoji mirtis nuo koronaviruso Lietuvoje - Ukmergėje mirė 83 metų amžiaus senutė. Koronavirusas buvo identifikuotas tik po mirties, padarius tyrimą. Užsikrėtusių skaičius pasiekė gal 69, ar tai 70, ar tai 71...


Dar apie Kovo 20

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 20: