Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 20

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 20" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 20 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 20. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 20 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 19 ir prieš Balandžio 21 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1810 metais Venesuela po sėkmingo perversmo oficialiai ir viešai paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos
 • 1841 metais buvo publikuotas pirmas žmonijos istorijoje ever detektyvas, kaip jis suprantamas dabar - tai buvo tokio amerikiečių rašytojo Edgar Allan Poe apsakymas "Žmogžudystė morgo gatvėje"
 • 1862 metais Louis Pasteur ir Claude Bernard padarė garsųjį eksperimentą, kuris pademonstravo, kad visokie raugai ir panašiai atsiranda iš mikroorganizmų, o ne kaip nors savaime. Būtent su šiuo eksperimentu siejama mikrobiologijos pradžia, o vėliau - ir infekcinių ligų atradimas.
 • 1865 metais buvo išrasti saugūs degtukai - tokie, kaip naudojami dabar, kur degtuko galvutėje yra sieros, o raudonasis fosforas yra ant degtukų dėžutės. Iki tol degtukai būdavo daromi su baltuoju fosforu, užsidegantys nuo patrynimo į bet ką ir neretai dar ir savaime, pvz., nuo šilumos, kratymo dėžutėje ar pan., dėl ko kildavo nemažai gaisrų.
 • 1876 metais Bulgarijoje prasidėjo sukilimas prieš Osmanų imperiją, į ką atsakydami, pastarieji surengė tokias klaikias žudynes, kad susilaukė atsako iš visos Europos, o ypač - iš Rusijos, kur bulgarai buvo laikomi itin savais. Po to kilo Rusijos-Turkijos karas, kurio rezultatu tapo Bulgarijos valstybės atsiradimas, bet dar vėliau viskas išsivystė į tai, kad Osmanų imperija per kelis dešimtmečius buvo galutinai nudaužyta ir panaikinta, nes visa Europa tą imperiją ėmė laikyti nusikalstama žmogžudžių valdoma šalimi.
 • O dar prieš belenkiek daugybę metų, senoviniais 1889 metais, kaip tyčia šiandien gimė Adolfas Hitleris, kuris geriau jau būtų negimęs.
 • 1898 metais šią dieną prasidėjo karas tarp JAV ir Ispanijos,
 • 1902 metais sutuoktiniai Marija ir Pjeras Kiuri išgavo gryną radį - radioaktyviausią natūralų elementą.
 • 1939 metais Adolfo Hitlerio gimtadienis Vokietijoje buvo švenčiamas kaip oficiali visos valstybės šventė. Taip ir pasimatė, kad asmenybės kultas visokiems naciams labai nesvetimas.
 • 1940 metais JAV buvo pademonstruotas pirmas elektroninis mikroskopas, kuriame vaizdas buvo gaunamas ne remiantis šviesa, o remiantis elektronų srautu. Toksai mikroskopas leido vaizdą padidinti daug labiau, nei įmanoma optiniais mikroskopais.
 • 1946 metais Tautų lyga oficialiai paskelbė apie savo paleidimą ir visų savo įgaliojimų ir teisių perdavimą Jungtinių tautų organizacijai
 • 1961 metais šią dieną Kubos emigrantų išsilaipinimas Kiaulių įlankoje galų gale baigėsi galutiniu pralaimėjimu. Nors per tą laiką išsilaipinusių žuvo virš 100, o Kubos kariuomenės ir milicjos žuvo virš 1000, t.y., efektyvumas lyg ir buvo labai didelis, bet Kuba turėjo pernelyg gerai organizuotas pajėgas, o JAV parama buvo kompromisinė, per silpna.
 • 1968 metais šią dieną įvyko pirmas ever Deep Purple koncertas, kuris kažkodėl buvo Danijoje, kažkokiame užkampio kaime, nes iki tol niekas vietos koncertuoti šitai grupei neduodavo.
 • 1972 metais šią dieną Mėnulyje nusileido penktosios sėkmingos JAV ekspedicijos į Mėnulį kosminis laivas "Apollo-16".
 • 1994 metais įsigaliojo naujoji SSRS, t.y., po Sovietų Sąjungos žlugimo susidariusi NVS, į kurią įėjo Rusija, Armėnija, Kazachija, Kirgizija, Tadžikija ir Uzbekija
 • 2001 metais pirma žmonijos istorijoje muzikos žvaigždė, Polas Makartnis, tapo milijardieriumi
 • 2009 metais kreditų biuras „Creditinfo Lietuva“ paskelbė, kad kovo mėnesį, palyginti su vasariu, gyventojų skolų augimas bankams sulėtėjo, tačiau blogėjanti įmonių padėtis greičiausiai nulems dar vieną blogų paskolų augimo šuolį.
 • 2010 metais kažkur savo turiniu paspringo girtas Drąsius Kedys. Paskui tyrimas nustatė, kad jis buvo laikomas kažkokiame sandėliuke ar tai garaže, kuriame jam kažkas šėrė benzodiazepinus, o vieną vakarą gavo degtinės (matyt, kad linksmiau būtų), prisigėrė ir išėjo pasivalkioti po miškelį, tai taip ir baigėsi viskas.
 • O dar šiandien dar daugelyje šalių sklinda kažkokios kalbos apie skaičių 420, nes čia tipo 4 mėnuo ir 20 diena, tai kažkaip susiję su kanapėmis gal...


Dar apie Balandžio 20

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 20: