Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 20

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 20" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 20 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 20. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 20 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 19 ir prieš Sausio 21 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1841 metais Jungtinė Karalystė užėmė Hong Kongą. Po daugelio metų paskui ji perdavė Hong Kongą atgal Komunistinei Kinijai, o veltui, nes dėl to ši teroro valstybė paskui surengė tenai masines represijas.
 • 1909 metais visai nauja General Motors kompanija nusipirko tokią Oakland Motor Car Company firmą, kuri paskui tapo Pontiac gamintoja - vienu iš didžiausių ir stabiliausių JAV automobilių prekės ženklų.
 • 1887 metais JAV priėmė sprendimą nuomotis karinę jūrų bazę Havajuose, tiksliau Pearl Harbor. Tai paskui šita bazė tapo ta vieta, nuo kurios Japonija pradėjo karą prieš JAV.
 • 1889 metais išėjo pirmasis laikraščio "Varpas" numeris. Šitas laikraštis gana ilgą laiką buvo svarbiausias lietuvybę skatinęs leidinys, leistas Mažojoje Lietuvoje, o į Lietuvą gabentas nelegaliai - knygnešiai nešiojo.
 • 1921 metais Turkija priėmė Atatiurko konstituciją, pagal kurią paskelbė, kad valstybė bus pasaulietinė, nacionalinė ir nereliginė. Tokiu būdu Turkija islamą atskyrė nuo valstybės. Šio sprendimo dėka iš klaikios laukinės šalies ilgainiui Turkija išaugo į ganėtinai europietišką valstybę, nors tam ir prireikė generolų priežiūros, kurie reguliariai duotų per galvą visokiems į valdžią prasimušantiems islamistams.
 • 1929 metais JAV buvo išleistas pirmas pilnametražis garsinis kinas - "In Old Arizona", kuris gavo penkis Oskarus, o ir šiaip buvo vienas iš pirmų vesternų.
 • 1940 metais Antanas Smetona kariuomenės vadu paskyrė išdaviką ir gandoną Vincą Vitkauską, kuris paskui Valstybės gynybos komitete visiškai netikėtai užblokavo pasipriešinimą sovietams. Iš esmės, šitas nuokruša tapo tuo esminiu žmogumi, dėl kurio Lietuvą sovietai okupavo praktiškai be kovos. Įdomioji dalis buvo ta, kad viviškai niekas nesitikėjo, kad Laisvės kovų dalyvis, buvęs tikru kariu, sužeistu ir taip toliau, paaiškės besąs banaliai nupirktas sovietų agentas.
 • 1945 metais III Reichas] pradėjo masinę Rytų Prūsijos gyventojų evakuaciją. Per porą mėnesių buvo išgabenta apie 1,8 milijono žmonių. Deja, tenai pasiliko daugybė lietuvių, kurie manė, kad sovietai jų nelies, nes jie nėra vokiečiai. Kai sovietai įsiveržė į Rytų Prūsiją, jie pradėjo masines žudynes visų, ką tik rasdavo, tad ten pasilikę lietuviai buvo tiesiog išžudyti. Sovietai tenai nužudė apie 300 tūkstančių civilių. Dėl sovietų surengtų etninių valymų Rytų Prūsijoje lietuviai buvo išnaikinti, o vėliau tos teritorijos kolonizuotos, privežant žmonių iš Rusijos.
 • 1961 metais JAV prezidentu tapo John Kennedy, kuris buvo ne tik jauniausias JAV prezidentas istorijoje, bet ir pirmas katalikas. Vėliau jis buvo nužudytas, o žmogžudys, toksai Lee Harvey Oswald, kaip paaiškėjo, buvo susijęs su KGB.
 • 1972 metais, kai nepavyko nugalėti Bangladešo, kuris atsiskyrė nuo Pakistano, o ir Indija irgi pasirodė stipresnė, Pakistanas nutarė pasigaminti atominę bombą, tad šią dieną prasidėjo branduolinė Pakistano programa. Po daugelio metų jiems ta bomba pavyko ir jie tapo viena iš nelegalių branduolinių valstybių.
 • 1974 metais Komunistinė Kinija užgrobė Vietnamui priklausančias Paracelio salas, kuriose įsirengė karines bazes. Salos iki šiol yra neteisėtai užgrobtos.
 • 1976 metais Libane įvairūs islamistai, įskaitant ir Palestinos išsivadavimo organizaciją, o taip pat judėjimus As-Saiqa, Fatah, Al-Murabitun, surengė masines krikščionių žudynes. Žudoma buvo tiesiog pagal religinę priklausomybę, prieš žudydami, žmones islamistai kankino, nukapodami galūnes, išdurdami akis ir pan., o paskui dar sudegino ir bažnyčią. Islamistai paskui skelbė, kad šitai yra kerštas krikščionims už kažkokį prieš tai buvusį mūšį, kuriame žuvo apie 1000 islamistų kovotojų.
 • 1980 metais JAV prezidentas Jimmy Carter paskelbė, kad boikotuos 1980 metų Olimpine žaidynes, kurios vyko Maskvoje. Tai sovietai be proto dėl to biesinosi, bet padaryti nieko neįstengė.
 • 1991 metais Sudanas paskelbė, kad visoje valstybėje galios šariatas. Dėl to šalyje prasidėjo visiškai atviras ir masinis krikščionių persekiojimas, o jau ir taip dėl to vykęs pilietinis karas pavirto islamistų bandymais išnaikinti krikščionis visiškai. Galų gale pilietinis karas baigėsi tuo, kad atsirado atskira ir nepriklausoma Pietų Sudano valstybė, kurioje krikščionys jau buvo saugūs.
 • 1991 metais Maskvoje įvyko didžiuliai protestai, kurie smerkė KPSS surengtas Sausio 13 žudynes ir reikalavo, kad Michailas Gorbačiovas būtų atstatydintas. Po šitų protestų Gorbačiovui ėmė dašilti, kad prisidirbęs Lietuvoje, jis dar ir Maskvoje gali gaut problemų.
 • 2009 metais Islandijoje vyko didžiuliai protestai, kur vietiniai protestavo, kodėl dabar Islandija turi būti atsakinga už tai, kad suteikė valstybines garantijas visokiems sukčių bankams, kurie per krizę subankrutavo, nes išties buvo sukčiai. Prieš tai, suteikinėdama garantijas sukčiams, Islandija labai džiaugėsi, kad tampa kokiu tai baisiai svarbiu pasauliniu finansų centru.
 • 2010 metais šį vakarą Vilniaus mieste liko degti tik 1 iš 3 gatvės žibintų, o Krasnūcha sako išvis tamsi buvo. Mat sitizenų dantys yra pigesni nei elektra...
 • O 2016 metais numirė toksai Mykolas Burokevičius, tai daug kas džiaugėsi, tai kaip sakant, prisiminkim, kad šiukšlės visgi miršta :D


Dar apie Sausio 20

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 20: