Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kinijos liaudies respublika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Komunistinė Kinija)
Jump to navigation Jump to search

Kinijos liaudies respublika, dar vadinama kaip komunistinė Kinija ar KLR, dažniausiai būna tapatinama su Kinija, tačiau tai yra bent dalinai klaidingas tapatinimas. Išties Kinijos liaudies respublika yra nelegetimi, t.y., neteisėtai sukurta valstybinė struktūra, kurią valdo neteisėtai valdžią užgrobę komunistai. Valdžios užgrobimas įvyko po to, kai Kinijos respubliką okupavo komunistinės pajėgos, remiamos SSRS.

Kinija šiais laikais turi gan ryškius imperinio komplekso požymius, svaigsta apie buvusią galybę ir apie tai, kaip dar atsiims iš pasaulio ir susigrąžins savo kažkokias tenai galias.

Centralizavimas čia didžiulis ir su protu prasilenkiantis: kaip pvz., Kinija užima 5 valandines laiko zonas, tačiau visa veikia išimtinai tik pagal Pekino laiką. Tai reiškia, kad jei Pekine valdininkai eina į darbą 8 ryto, tai tą patį daro ir Kinijos vakarinėje dalyje esantys darbuotojai. Bet šiems tuo metu būna dar faktinė 3 nakties. Tai vat nuo 3 valandos nakties jie ir sėdi valdininkiškuose ofisuose. Nes laikas visur turi būti vienodas - toks, kaip kompartijos centrinėje būstinėje.

Labiausiai pasaulyje komunistinė Kinija garsėja savo tvarka: čia ir šalį valdantys chunveibinai, ir visokie parodomieji sušaudymai, ir socialinio kredito sistema, ir kalinių perdirbimas į persodinimui skirtus organus, ir daug kitų įdomybių.

Šiuo metu Kinijos liaudies respublika neteisėtai valdo žemynininę Kinijos dalį, o dėl to, kad yra užgrobusi nepaprastai didelius žmogiškus, ekonominius ir žemės resursus, daro didžiulę įtaką pasaulio ekonomikai, o visoksai kinietiškas fufelis yra svarbiausia kasdienė buities prekė milijardams pasaulio gyventojų.

Pagal 2021 pabaigos rezultatus, pasaulio ekonomikoje KLR užima trečiąją vietą po JAV, nesmarkiai atsilikdama nuo ES, tačiau gerokai lenkdama ketvirtoje vietoje esančią Japoniją. Savo mastais Kinijos liaudies respublikos ekonomika yra maždaug keturgubai didesnė, nei Vokietijos.

Kadangi teisėta Kinijos valdžia yra Taivane, kartais žemyninė Kinija dar būna vadinama Vakarų Taivanu arba komunistų okupuota Taivano dalimi. Tačiau tokias kalbas visad bando nuslopinti komunistinė Kinija, tad ir gaunasi, kad nuomonių čia būna įvairių.


Dar žr.