Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Katalikybė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Katalikybė - tai ta krikščionybė, kuri pati seniausia, kad ir kaip visaip gyvavusi, bet išsilaikiusi. Skiriasi nuo kitų krypčių savo senumu, savo senais filosofais, o taip pat tuo, kad katalikų jėzuitai sukūrė visoje Europoje mokyklas ir padėjo pagrindus mokslui. Taip pat skiriasi tuo, kad turi popiežių ir Vatikaną, o taip pat ir tuo, kad Darvino teoriją bei kitą mokslą skelbia neabejotina tiesa ir Dievo dovana, kuri neša žmonijai gerovę. Vienok yra čia ir blogumų - kunigai neturi teisės seksui, tai užtat paskui būna visokių tenai problemų su jais kartais.

Tai pasirodo, kad daugelis Lietuvoje nežino ir neįtaria, kad pavyzdžiui, Lietuvoje katalikybė yra, o Lenkijoje irgi, o štai Latvija ar Estija - tai jau visai ne katalikiškas kraštas, kur vieni protestantai. O dar yra tokių, kurie galvoja, kad visokie amerikoniški baptistai ir panašūs, kurie skelbia, kad Darvinas buvo neteisus ir kad dinozaurai neegzistavo - tai panašūs kaip katalikai.

Skirtingai nuo kitų visokių krikščionybės krypčių, katalikai sako, kad yra šiaip Dievo įsakymai, bet vienas yra didesnis - tai Didysis įsakymas, tai jeigu jo labai gerai laikaisi, tai kiti įsakymai savaime išsilaiko, nes kyla iš šito didžiojo. Gi visokie protestantai ir panašūs eretikai aiškina, kad viskas atvirkščiai, nes esą kitų įsakymų laikantis, šitas irgi išsilaiko, bet šiaip pats yra nesvarbus.

Bendrai tai dar katalikų bažnyčia tai turi labai daug NT ir šiaip turto visokio, tai gal ir neblogai gyvena.