Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Katalikų bažnyčia

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Romos Katalikų bažnyčia - kaip sako, didžiausia, galingiausia ir seniausia pasaulyje korporacija, kurią valdo popiežius su savo visa kunigų valdžia. Korporacija yra tokia galinga, kad netgi įsitaisė nuosavą valstybę - tai Vatikanas. Ir netgi turi kažkokius savo įstatymus, vadinamus kanonais, ir netgi turi kokius tai darbuotojus, dar yra koksai tai pas juos Vatikano bankas, daug turto, senos bažnyčios įvairios ir taip toliau.

Katalikų bažnyčia vadinama Romos katalikais, nes jų centras yra Romoje, o tiksliau, Vatikane. Nors apie pusantro tūkstančio metų popiežiai tiesiogiai valdė Romą, bet paskui gavosi taip, kad paprasčiau gavosi valdyti vien savo visokius rūmus, kurie yra Vatikane. Tai pavadinimas liko nuo senų laikų, nors dabar tiksliau ir būtų vadinti Vatikano Katalikų bažnyčia.

Išties tai ten toje Katalikų bažnyčioje yra tokia hierarchija, kur yra vienuolės, vienuoliai ir diakonai, kuriuos valdo kunigai, kuriuos valdo vyskupai, kuriuos valdo arkivyskupai, kuriuos valdo kardinolai, kuriuos valdo popiežius. Ar tai kaip tai dar sudėtingiau netgi. Didelė hierarchija. Ir dar visokie padaliniai, vadinami ordinais, kongregacijomis, bendruomenėmis ir panašiai. Tai visokie jėzuitai, domininkonai ir taip toliau.

Negana to, ta Katalikų bažnyčia kažkaip save kildina iš Jėzaus Kristaus ir visus kitus vadina kokiais tai atskilėliais.


Katalikų bažnyčios praeitis ir šiaip visokios istorijos

Čia turime pasakyti, kad išties istorijų su Katalikų bažnyčia yra nemenkai visokių prikurta, dar ir tokių, kur sunkoka atsirinkti, kur tiesa, o kur melas. Pirmas istorijas ėmė kurti dar kažkokie tai stačiatikiai, kai atskilo nuo Romos, o paskui dar visokie protestantai, kažkokie Anglijos atskilę anglikonai, paskui šiaip visokie revoliucionieriai, didžiulis kiekis pasakų prikurtas buvo per Prancūzijos revoliuciją, paskui platintas naujai ir naujai, kol galų gale masiškai vėl skleistas jau prie komunizmo ir SSRS. Pastaroji Katalikų bažnyčios išvis nekentė, nes Vatikano radijas tapo pirma užsienio radijo stotimi, pradėjusia kalbėti apie tai, kad Lietuva yra okupuota, o tikinčiųjų teisės pažeidžiamos.

Galų gale, jau atėjus visokiems internetams, įvairūs žmonės ėmė matyti visokias istorijas apie keistas JAV veikiančias sektas ir šiaip visokias keistas bendruomenes, kaip kad baptistai, septintos dienos adventistai, Jehovos liudytojai, mormonai ir munitai. Tai daugelio žmonių galvose šitos istorijos irgi gerai susipainioja, o tada būna įdomių aiškinimų, pvz., kad esą Katalikų bažnyčia neigia dinozaurus ar Darvino teoriją, kad neigia astronomiją ar dar kažką. O geriausia būna, kai kyla kalba apie kokią nors inkviziciją, ir tada Katalikų bažnyčiai suverčiami visi Ispanų inkvizicijos nusikaltimai, nors šitą organizaciją popiežius buvo atskyręs nuo bažnyčios ir paskelbęs kokiais tai eretikais.

Taigi, korporacija ar ne korporacija, bet kalbėti apie Katalikų bažnyčia nėra paprasta, nes kažkodėl labai jau nesisieja tai su realu. Maždaug tiek, kad jei čia Pipedijoje parašytume apie tai, kad kunigai valgo vaikus, tai, ko gero, daugiau žmonių tuo patikėtų, nei parašymu apie tai, kad katalikų bažnyčia sukūrė daugumą seniausių Europos universitetų ir išvystė mokslą. Kertame lažybų, kad ir jūs, čia skaitydami, labiau tikite pirmuoju faktu, nei antruoju, nors antrasis yra tiesiog faktas, o pirmasis - alternatyvus faktas.


Dar žr.

Čia dar kažkokių puslapių ir kliedesių parankiojome iš Pipedijos šiukšlynų, tai negarantuojame, kad tenai bus kokios nors tikros informacijos: