Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vatikano radijas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vatikano radijas - tokia radijo stotis, esanti, kaip nesunku suprasti, Vatikane. Dabar jau daugybę metų niekam negirdėta, tai gal jau ir nebetransliuoja. Senais laikais tai buvo pirma užsienio radijo stotis, pradėjusi trumpųjų bangų transliacijas į sovietų okupuotą Lietuvą.

Tai pirmos bandomosios transliacijos į Lietuvą įvyko dar 1940 metais, greitai tos laidos pasidarė ir reguliarios, kol visgi 1941 metais radiją užspaudė Italijos fašistų režimas. Kai visokie naciai buvo sumušti, 1946 ir vėl buvo imta transliuoti laidas lietuvių kalba.

Šiuo metu Vatikano radijas yra vienintelė tarptautinės aprėpties radijo stotis, transliuojanti laidas lietuvių kalba. Gaunasi taip, kad Vatikanas pirmas pradėjo kovoti už Lietuvos Nepriklausomybę, o dabar ir lietuviškumą palaiko ilgiau, nei pati Lietuva. Tai štai jums ir prašom.

Kadangi Vatikano radijas Lietuvoje buvo labai populiarus, tai buvo slopinamas radijo trikdžiais, tačiau vėliau, vėlyvesniuoju sovietmečiu visgi ši radijo stotis daugiau kalbėdavo apie religiją, nei apie politiką, tai buvo kiek mažiau trukdoma. Priežastis buvo ne tame, kad sovietai būtų pasidarę tolerantiškesni religijai, o daug paprastesnė - Laisvės radijas, Laisvosios Europos radijas ir Amerikos balsas gavo daug daugiau, galingesnių ir geresnes siuntimo antenas turinčių siųstuvų, todėl sovietams banaliai pritrūko glūšilkių. Tai ir neįstengdavo visko nuslopinti.