Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Amerikos balsas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Amerikos balsas (angl. Voice Of America) - tokia radija, kuri kadaise buvo draudžiama, tai užtat žmonės ir klausydavo. Tai klausydavo ir sužinodavo, kad ne viskas Lietuvoje yra taip gerai, kaip kad vaizduoja LTSR vadovybė. Tai užtat buvo slopinamas visokiomis trukdymo stotimis, vadinamomis glušilkomis.

Tai todėl žmonės suprasdavo, kad kas tai čia ne taip, įsijungdavo savo VEF ir klausydavosi trumposiomis bangomis, o taip ir išgirsdavo antitarybinę propagandą.

Amerikos Balsas lietuviškas laidas ėmė transliuoti dar 1952 metais, bet gi buvo nuosaikesnis ir truputį atsargiau kalbėdavo, nes atstovavo labiau oficialią JAV valdžios politiką, taip kad rinkdavosi žodžius ir stengdavosi mažiau pasakoti apie kovą prieš KGB, ir už laisvę, taip kad pagal KGB vertinimus, buvo santykinai ne tokia pavojinga stotis. Užtat buvo periodų, kai Amerikos Balso laidos būdavo labai jau silpnai slopinamos, nes visos radijo trikdymo stotys dirbdavo, kad susitvarkytų su Laisvės Radijo ir Laisvosios Europos Radijo slopinimu.

Bendrai tai reikia pasakyti, kad netgi nelabai aišku, kada ir kaip Amerikos Balsas susikūrė, nes dar 1942 transliavo jau, nors ir neegzistuodamas, o oficialiai egzistuoti ėmė gal kokiais 1947, taip kad daug vėliau. O lietuviškai tai transliavo iki pat 2004, pakolei nepagailo pinigų amerikonams, tai tada ir nutraukė laidas.