Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Radija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vienas iš geriausių pusiau profesionalių radijo imtuvų - tai 1986 metų laidos Grundig firmos Satellite 650 aparatas, svėręs 9 kilogramus ir buvęs didumo kaip koksai dabartinių laikų stacionarus kompas - pusės metro pločio ir ketvirčio metro aukščio. Kainavo beprotiškai brangiai, o vėliau, kai radijo populiarumas staigiai sumažėjo, kitų, geresnių buitinių imtuvų jau niekas nebegamino.

Radijas - tai radijo stotis. Neaišku kokiais keliais radijas įgijo vyrišką lytį, nes nuo seniausių laikų visi sakydavo ant to dalyko aiškiai: radija, o aparatas radijos priėmimui vadinosi radijo imtuvas arba radijas vyriškąja gimine. Kitaip tariant, aiškiai čia matome, kad viskas yra keista makliavonė.

Išties tai radijo stotis ir radijo imtuvas - tai tokia dvejybė, kur stotis skleidžia, imtuvas ima, todėl ir yra dvi lytys, nes atspindi tikrąją šeimos sampratą pačiame giliausiame fiziko-kvantiniame lygmenyje. Tiesa, būna ir tokių atvejų, kurie visokie mišrūs - racijos beigi transiveriai, bet juos laikykime kokiais tai nenusipelniusiais ir čia nepripažinkime.

Taip kad nepasiduokime visokiems kalbainių išmislams, katrie paėmę užsieninį žodį "radio", susipainiojo tojo žodžio niekatrojoje lytyje ir todėl išvertė paskum į vyrišką: kiekvienas žino, kad jei jau lytis neaiški, tai vadinasi arba moteris, arba gėjus, arba lesbietė, nes vyro su šitomis jau niekaip nesupainiosi, nes vyrai ant snukio turi barzdą bei ūsus.


Radijas senais laikais

Taip visgi nukrypdami nuo temos, turime dabar prisiminti, kad Radija buvo dar Tarpukaryje, o atsirado ji kartu su Aliektra, katra kai trenkė žaibu tai šitaip ir buvo atrastos radijo bangos. Tai per tas bangas ir prasidėjo paskui propagandos bei pageidavimų koncertai.

Jaugi paskui visokias radijas ėmė išstumdinėti televizija, o dar vėliau - internetai, tačiau dažnas atsimena, kad kadaise buvo ir tokia Lietuvos Radija, ir Amerikos Balsas, ir Laisvės Radija, ir Laisvoji Europa, ir netgi kažkokia keista irgi lietuviškai kalbėjusi radijo stotis iš Vatikano - taigi pati pirma iš užsienio pradėjusi transliuoti, tai taip ir vadinosi - Vatikano Radijas. Tai su šitomis netgi kovota, tai buvo ir tam skirtos priešingos radijo stotys - kad būtų radijo trikdžiai. Taip pat buvo ir visokios piratinės radijo stotys, tai čia dar kitos istorijos.

Bet kažkodėl viskas baigėsi ir teliko tiktai M-1, Radiocentras bei kelios kitos radijo stotys, transliuojančios FM bangomis.

Bet dabar kad teisybė liktų atskleista, tai jus informuojame, kad visos radijo stotys transliuoja ir specialią spinduliuotę, apie kurią jūs net neįtariate, bet jau kai kažkada sužinosite, tai tada suprasite, kad Pipedija nemeluoja apie tai, kaip mus visus nori išžudyti.


Radijo aukso amžius

Visame pasaulyje radijo aukso amžiumi laikomi laikai maždaug iki 1991 metų. Po SSRS subyrėjimo dingo poreikis daugeliui trumpųjų bangų radijo stočių, o Rusija staiga prarado pinigus ir norą supirkinėti visokias vietines radijo stotis, transliuojančias FM diapazone. Taigi, visame Vakarų pasaulyje buvo labai staiga ir labai smarkiai atlaisvinti radijo reguliavimai, momentaliai prisidaugino lokalių didesnių ir mažesnių FM stočių, tuo tarpu didieji, iš toli girdimi transliuotojai, kaip kad Liuksemburgo radijas, o taip pat trumpųjų bangų diapazone dirbę stotys išnyko, nes neišgalėdavo susimokėti už baisius kiekius sunaudojamos elektros.

Būtent iki to laiko buvo gaminami ir brangūs, daugelio diapazonų jautrūs ir selektyvūs radijo imtuvai, gebėję priimti silpnus radijo signalus, sklindančius trumposiomis bangomis.

Šiais laikais trumpųjų bangų stotys, skirtos didelio nuotolio transliacijoms, daugiausiai veikia kai kuriose Azijos, Lotynų Amerikos ir gal dar Afrikos šalyse. Gi Europos Sąjungoje dominuoja lokalios, FM diapazono stotys, kurių iš toli nebeišgirsi - tai joms klausytis nėra prasmės ir brangių radijo imtuvų pirkt.

O dar buvo tokia daina, kurią sukūrė The Buggles - "Video Killed the Radio Star", išleista 1980 metais. Vienok tada nieko tas video nenužudė, viskas įvyko gerokai vėliau.


Pipedijai labiausiai žinomos ir populiariausios radijo stotys

Mes žinome daug radijo stočių, kurios transliuoja įvairiomis bangomis, tai jas čia jums rekomenduojame paklausyti. Aišku, kai kurių ir nežinome, tai ir praleidome. O dar kitas žinojome, bet užmiršome, tai irgi praleidome.

Radijo stotys, transliuojančios ultratrumposiomis bangomis, FM:

Žymiausios radijo stotys, transliuojančios trumposiomis bangomis, AM:

Žinomiausios radijo stotys, transliavusios vidutinėmis bangomis, AM, bet jau nebetransliuojančios ar transliuojančios kitomis bangomis:

Kitos radijo stotys:


Dar žr.

Yra ir daugiau nemažų straipsnių šitomis radijo temomis: