Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Laisvosios Europos radijas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Laisvoji Europa)
Jump to navigation Jump to search

Laisvosios Europos radijas arba dar vadinamas kaip Radijas "Laisvoji Europa" (angl. Radio Free Europe) - tokia gera radijo stotis buvo senais laikais, kai visa informacija buvo draudžiama tam, kad visi žinotų, kad prie ruso gyventi buvo geriau. Tai šita stotis pasakydavo, kad gal ir ne taip viskas, užtat jos visi ir klausydavo, įsijungę kokį nors VEF, per trumpąsias bangas.

Tai išties Laisvosios Europos radijas buvo visai kita stotis, negu kad Laisvės Radijas, o tiktai paskui kažkaip apsijungė. O pradėjo tai nuo to, kad į Čekoslovakiją transliavo, tai sako jau po 5 valandų nuo pirmų transliacijų pradžios prasidėjo radijo trukdžiai, nes čekiški komunistai labai susinervino, staiga sužinoję, kad anų gyventojams sakoma tai, kas draudžiama, o per radijas visi gali be apribojimų klausyt. Tai paskui Laisvosios Europos radijas plėtėsi, plėtėsi, pakol 1975 jau ir lietuviškai ėmė transliuoti.

Sovietų valdžios šita radija buvo labiausiai nekenčiama iš visų, netgi labiau, negu kad Laisvės Radijas, kuris irgi buvo baisiai nekenčiamas. Tai gal dėl to 1976 abi šitos radijos apsijungė ir nors ir toliau dirbo gan paskirai, bet ėmė dalintis techniniais resursais, naujienomis ir panašiai, taip kad viskas dar sustiprėjo.

Tai gal todėl Laisvosios Europos Radijas ir Laisvės Radijas buvo slopinami labiau, nei visos kitos vakarietiškos radijo stotys kartu paėmus. Ir jei kokį Amerikos Balsą vienu metu buvo įmanoma klausytis beveik be trikdžių, tai su Laisvės ar Laisvosios Europos stotimis to nebuvo niekad.

Tai vat, o paskui kažkur dingo šita stotis nes 2004 uždarė lietuviškas transliacijas, tai gal jos ir nereikia jau. Nors gal ir gaila, nes kartais norėtųsi pasiklausyt.