Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1976

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1976" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1976 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1975 ir prieš 1978 metus. 1976 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1976 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1976 metais:

  • Pirmas žinomas atvejis, kai kilo Ebolos epidemija - ji įvyko Pietų Sudane, kažkokiame Nzara kaime, kur apsikrėtė medvilnės fabriko darbininkai. Iš 284 žmonių mirė 151. Kiek vėliau tais pačiais metais epidemija kilo ir Zaire, bet jau sukelta, atrodo, kito ebolos viruso štamo. Tuosyk Zaire iš 318 susirgusių mirė 280 žmonių. Abiem atvejais nuo epidemijos išplitimo padėjo tiktai greitas ir griežatas karantinas: kaimai buvo tiesiog uždaryti ir sustatyta kariuomenė, kuri šaudytų į visus, kas bandys pabėgti. Taip vietiniai persirgdavo, ir dauguma numirdavo, bet ir epidemija neišplisdavo į kitas vietoves.
  • Toksai Steve Wozniak sukonstravo Apple I kompiuterį, o tada jo draugelis Steve Jobs įtikino šį, kad reikia kurti firmą ir imti pardavinėti kompiuterius. Taip atsirado Apple.
  • Numirė Mao Dzedunas, tai gavosi viena iš linksmiausių dienų žmonijos istorijoje, nes prakeiktas šūdžmogis numirė ir viskas. Ir tuo pačiu, kartu su jo mirtimi, baigėsi ir visa Kultūrinė revuliucija, nes ją sukėlusi Mao žmona nebegalėjo to tęsti, nes nebeturėjo tiek valdžios. Tai nuo to laiko Kinija kad ir vangiai ir lėtai, bet gana ilgam pasuko link šiek tiek žmoniškesnio režimo.


Įdomybės apie 1976 metus

  • Šių metų visi skaitmenys skirtingi, ir tai tikrai ne vieninteliai tokie metai su skirtingais skaitmenimis
  • Bendra visų šitų skaitmenų suma čia sudaro 23, ir vėl skirtingi skaitmenys čia gaunasi


1976 metų mėnesiai

1976 metais buvo šie mėnesiai: