Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Apple I

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vienas iš pirmų Apple rinkinių, kartu su visu kasetiniu magnetofonu beigi klaviatūra telpantis į lagaminėlį. Aiškiai matosi ir kitos sudedamosios dalys - viršuje - pats Apple kompiuteris, o kaip dabar pasakytų - motininė plokštė, o kairėje nuo magelio - maitinimo blokas, iš kurio matosi ir kabelis elektrai išeinantis. Toks lagaminėlis savaime dar netiko nešiojimui, bet į jį prigrūdus kokios nors burbulinės plėvelės ar tiesiog smarkiai suglamžytų laikraščių, jau buvo tinkamas ir persinešimui. Taigi, praktiškai beveik laptopas gaunasi.

Apple I - pirmasis Apple kompiuteris, kurį sukūrė toksai Steve Wozniak, susidėjęs su Steve Jobs. Gavosi bene pirmas toksai visai buitinis ir asmeninis kompiuteris pasaulyje, labiau pritaikytas gudresniems mėgėjams, o ne šiaip visiškiems radiotechnikos inžinieriams. Išleistas 1976 metais, tapo vienu iš kelių pirmų mikrokompiuterių, kurie nulėmė visą tolimesnę IT plėtrą.

Kompiuteris turėjo gana neblogą kaip tiems laikams, 8 bitų MOS firmos 6502 procesorių, 4 kilobaitus (o paskui ir 8 kilobaitus) operacinės atminties, o programos buvo laikomos kasetiniame magnetofone, o tiksliau, audio kasetėse. Vietoje monitoriaus buvo paprastas televizorius.

Kiek vėliau išleistas Apple II kompiuteris iš esmės buvo kiek patobulintas ir paturbintas Apple I, įkištas į gražų plastmasinį korpusą ir kainuojantis dvigubai daugiau.

Apple I kompiuterio savybės

Vienas iš Apple kompiuterio privalumų buvo tas, kad su visais savo komponentais, išskyrus monitorių, kompiuteris tilpo į paprastą mažą lagaminą - taip vadinamą diplomatą. Kur nors tokį kompiuterį nusinešus, jis būdavo jungiamas prie televizoriaus ir viskas - jau galima dirbti ar geiminti.

Aišku, nešiojimuisi reikėjo šiek tiek papildomų priemonių - pvz., dėžės pagrindinei kompiuterio daliai ar bent jau kokių nors burbulinių plėvelių, kurios saugotų, kad komponentai vienas kito nenulaužtų, bet tai jau buvo smulkmenos. Toks kompiuterio formatas davė vieną esminį privalumą - kompiuterio savininkas galėdavo jį patogiai nusinešti kur tik nori - pas kokius nors draugus ar į kokį nors kompiuterių klubą ar panašiai. O tai, kad kiekvienas pats kurdavosi sau korpusą, tapo tik dar papildoma proga pasigirti, kad turi Apple. Taigi, nors Apple buvo pats neišvaizdžiausias iš visų to meto kompiuterių, dėl savo patogaus formato jis tiktai dar labiau išpopuliarėjo.

Aišku, daugelis to meto kompiuterastų žiūrėjo į tuos konstravimus labai paprastai: tiesiog susikaldavo kompiuterio korpusą iš paprastos faneros. Gaudavosi negražios dėžės, bet niekam tai nerūpėjo.

Pirmo Apple kompiuterio reklama, 1976 metai.

Kodėl kompiuteris buvo pavadintas Apple

Apple I kompiuteris (anuomet vadintas tiesiog Apple), savo pavadinimą gavo nuo to, kad Steve Jobs ir Steve Wozniak labai mėgo tokią grupę, žinomą, kaip The Beatles, o šioji buvo sukūrusi savo pačių leidybos kompaniją, kuri leido jų įrašus, o ta kompanija vadinosi "Apple", o dėl to ir visos bitlų plokštelės būdavo su pavaizduotu obuoliu.

Paskui jiems, tiesa, tas atsirūgo, nes daugelį metų ta bitlų Apple bylinėjosi ir sunkė pinigus iš šitos Jobs ir Wozniak Apple kompanijos, pakol pastaroji galų gale ėmė ir nusipirko visą tą bitlų Apple kartu su viskuo. Bet tai jau visai kita istorija.

O pirmas Apple kompiuteris buvo visai nepigus - dabartiniais pinigais tai būtų kokie 4000 eurų, o tais laikais kainavo 666 dolerius ir 66 centus, kas aiškiai rodė, kad Jobs ir Wozniak yra aiškūs satanistai. Negana to, kažkokias slaptas užuominas į satanizmą rodė ir tų laikų Apple logotipas, kuriame buvo pavaizduotas kažkoksai medis su obuoliu ir po juo sėdinčiu kažkokiu Niutonu. Tai kaip žinia, obuolys ant meždio reiškia pažinimo vaisių, o tą vaisių atneša ne kas kitas, o Šėtonas, o štai Apple save vaizdao pažinimo vaisiaus nešėjais, o tą vaisių pateikė kaip kompiuterius. Štai čia jau ir pasidarykim išvadas, su kuo tie Apple kūrėjai tapatinosi. Nors, aišku, tai visai ne mūsų reikalas.


Apple I - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEPDemos