Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Apple Mac

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Macintosh)
Jump to navigation Jump to search

Apple Mac, arba dažnai tiesiog Mac irba Obuoliai, o senesniais laikais - Macintosh - tai tokie Apple kompanijos kompiuteriai, kurių pirmieji pasirodė dar 1984 metais, o vėliau buvo gaminami vis nauji ir nauji, juos vis modifikuojant. Šiuo metu Mac yra viena iš dviejų paplitusių kompiuterių architektūrų (kita yra PC, dar žinoma, kaip Wintel). Pats pavadinimas "Mac" yra kilęs nuo naudotojų žargoniškai sutrumpinto "Macintosh" - tą sutrumpinimą vėliau perėmė ir pati Apple kompanija.

Istoriškai Macintosh kompiuteriai turėjo ir tam tikrą priešistorę - Apple II kompiuterius, su kuriais Apple atidirbo daugelį verslo ir kitų programų, o taip pat Apple Lisa, su kuriais Apple atidirbo pirmas grafines sistemas, desktopus. Skirtingai nuo PC kompiuterių, Apple Macintosh vystėsi, kardinaliai keisdami naudojamą procesorių architektūrą:

  • Pirmiausiai buvo Motorola 68000, kuris buvo pirmas pasaulyje masinis 32 bitų mikroprocesorius
  • Vėliau buvo PowerPC, kuris buvo RISC procesorius, keleriopai našesnis už to pat dažnio x86
  • Paskui buvo x86, toksai pats, kaip ir pas PC, nors pats kompiuteris gan juntamai skirdavosi nuo to meto PC
  • Dabar yra Apple Silicon, dar vadinamas Aarch64, Apple M ir panašiais pavadinimais

Gana smarkiai keitėsi ir Apple operacinės sistemos - pradžioje naudota paprasta MacOS, o vėliau, iki pat dabartinių laikų - BSD tipo UNIX, sukurta NeXT pagrindu, žinoma kaip MacOS-X.

Viena iš didesnių Apple bėdų - kad firmai perėjus prie savo Apple Silicon, dabar visiems kyla problemos naudojant Windows programas. Gi tuo metu, kai dar ėjo x86, buvo galima patogiai leisti ir programas ant kažkokių ten suderinamumų, panašių į Wine, ir taip pat patogiai buvo galima naudoti ir virtualizaciją, kuri dirbo geru našumu. Dabar gi telieka naudoti emuliaciją ir ant kokio nors UTM leisti Windows 7, beje, tuo pačiu stebintis, ant kiek gi absoliučiai neįtikėtinai tas septintas windausas yra greitesnis už dešimtą, ką jau ten kalbėt apie vienuoliktą.

Bendrai tai Apple Mac visada vartotojus džiugina fantastiškai gera aparatūros kokybe, nuostabiai veikiančiais klaviatūros mygtukais (ką sunku nupasakoti tiems, kas nebandė) ir kraštutinai geros rezoliucijos ekranais.

Get a Mac bl*t Mac'ų kritikuotojo straipsnis

Pipedija pataria išsitestuoti: jei kairėje esantis kompiuteris jums patinka labiau, nei dešinėje - sveikiname, jūs esate švytintis gėjus!
Apple teigia, kad Makai niekada nelūžta. Vis dėlto šis ekranas makuose buvo labai dažnas...

Makai - kitaip Mac, Macintosh arba "Obuoliai", tai visiškai šūdinų ir pervertintų kompų rūšis. Makuose veikia tokia pati šūdina ir išpyderastinta tikriausiai nelegali operacinė sistema - MacOS ir MacOS-X. Gali būti kad ji legali nors niekas iš sveikos populiacijos to dar neištyrė. Macus naudoja tik visokie gėjai, nes normalūs žmonės tokių kompiuterių neįperka, per brangu.

Makų privalumai:

  • Turi šviečiantį obuolio ženkliuką (prakąstas deja). Ant naujesnių nebešviečia. Tai va privalumų vis mažėja.
  • Daxuje mažai laidų.
  • Baisiai patogi klaviatūra.
  • Gera rezoliucija.
  • Xuj aš žinau.

Makų trūkumai:

Žmonės naudojantys Makus


[*] ale gi tik tokie, katrie ana va pasinešę būna į krosplatformiškumą ir egzotiškas UNIX tipo operacines sistemas visokias nelegalias. Tatai jau nebent tik šitokie ryžtasi portinti visokias gudras programas į Makus. Tai jau šitie be Makų nebeišgyvena. Irba dargi ir anokie paprasti gykai panašiai sugeba, nu jau tik katriems užu darbą beesą atsilyginą visi aukščiau paminėti tipai. Bet šiaip taigi nachuj reikia portint į tuos Makus, kai geriausia įsidarbint santechniku ir portint tą patį į Sun-us! Nors va tokie kaip klasikai Radioshow tai sako, kad gi geriausia yra dročinti bybį...Apple Mac - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEPDemos