Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Steve Jobs

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Steve Jobs - kaip vieni sakydavo, visiškas IT ir ateities įžvalgų genijus, o kiti iš pavydo plūsdavosi, kad nieko nesukūrė, o tik labai brangiai viską pardavinėjo. Išties gi ir vieni, ir kiti teisūs, nes Steve Jobs išties nieko nekūrė, o tik apmokėdavo, skatindavo ir vesdavo kūrėjus į priekį tol, kol gaudavosi tobuli produktai, o paskui tuos produktus bandydavo pardavinėti - kartais sėkmingai, o kartais nelabai.

Bene labiausiai Steve Jobs pagarsėjo pora dalykų - visų pirma, kad kartu su tokiu Steve Wozniak tapo Apple I kompiuterio kūrėju. Wozniak kūrė techninę dalį, o Jobs - pardavė savo VW autobusiuką ir finansavo, o paskui užsiėmė prekyba ir naujų krypčių vystymu, taip išaugindamas Apple kompaniją į tą visam pasauliui žinomą lygį, kur firma labiausiai pagarsėjo su savo 1984 metais išleistais Macintosh kompiuteriais.

Vėliau, kai Apple kompanija išaugo, prikaupė visokių kitų investuotojų, o Steve Jobs akcijų dalis pasidarė jau nelemianti, firmos valdyba jį išmetė lauk, kaip kenkiantį kompanijai, nes su jo projektais firma esą taško pinigus, o pelnas per mažas. Po to Steve Jobs gyveno atskirai, vystė savo įkurtą Pixar firmą bei NeXT kompiuterių kompaniją.

Dar vėliau, be Steve Jobs bandžiusi gyvuoti Apple kompanija nutarė pasikviesti Steve Jobs atgal. Pirmu reikalu išvaikęs visą valdybą ir vadovybę, Steve Jobs ėmėsi reformų, firma išleido iMac, o paskui vieną po kito krūvą vis naujų ir naujų produktų, įskaitant ir iPhone bei daugelį kitų. Rezultate gavosi firmos augimas iki didžiausios pasaulio kompanijos, kuri vienu momentu pagal bendrą savo vertę tapo nr.1 visoje planetoje.

O paskui Steve Jobs numirė nuo vėžio ir po kelerių metų Apple vėl pakeitė kryptį, pradėjo kurti po truputį vis neaiškesnius produktus, tad ir vėl jau pasigirsta kalbos, kad atsikartos jau kartą buvusi istorija, kai Apple prarado Steve Jobs. Vienok Steve Jobs prikauptų pinigų ir jų šaltinių yra vis dar tiek daug, kad bent artimiausius 10 metų bankrotas firmai visgi negresia.

Kaip sako, Steve Jobs prikišo nagus prie tokių kompanijų ir produktų sukūrimo (sąrašas toli gražu nepilnas, o tik iliustracinis):