Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


MacOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Error.JPG 
Šlamšto pavojus! MacOS yra per didelis šlamštas, kad Pipedija jį rekomenduotų!

MacOS - dabar šiuo žodžiu vadinama belenkas, ką tiktai Apple prikūrė, įskaitant ir MacOS-X ir netgi iOS, o vat išties tai yra senovinė ir dabar jau niekur nenaudojama operacinė sistema, kur buvo senuose ir jau niekur nenaudojamuose Macintosh kompiuteriuose.

Teisybės dėlei, prieš labai smarkiai plūsdami, turime pasakyti, kad MacOS pasižymėjo visai nuostabiais patogumais, dailiai ir išgryninta išvaizda, buvo keistai stabili, o svarbiausiai - greita, kaip nesuvokiama kokia tai. Su šita sistema kompiuteris ant kokio nors senovinio Motorola procesoriaus, turinčio kokius nors 25 megahercus, dirbdavo taip greitai kaip koksai nors Pentium, turintis 200 megahercų.

To jau nepalyginsi su dabartine tragiška padėtim, kai ant kokio nors 3 gigahercų procesoriaus pas MacOS-X viskas dirba maždaug 3 kartus lėčiau, nei pas Windows Vista ir kokius 15 kartų lėčiau, nei pas Windows XP.

Dar būta įvairių MacOS versijų, o labiausiai susenę atsimena net ir tokią nespalvotą MacOS-6, kuri būdavo ant nespalvotų Macintosh Classic. Tiesą pasakius, gal ir spalvota ji buvo, bet kadangi tie kompiukai buvo su nespalvotais ekranais, tai visi atsimena, kad buvo nespalvota. O paskui jau kokiais 1993 pasirodė MacOS-7, kuri buvo prigrūsta visokių gėrybių panašiai, kaip WindowsXP, nes viskas buvo patogu ir nieko reguliuot nereikėjo, o tuo tarpu dar ir išvaizdą buvo galima kaitalioti ir taip toliau.

O paskui buvo dar kelios kažkiek pagerintos MacOS versijos, pakolei neatėjo Steve Jobs ir nepasakė, kad viskas, šitą operacinę mesti į šiukšlyną, o vietoje jos reikia statyti NextStep. Tai tą NextStep pervadino į MacOS-X ir paleido, kaip atseit naują produktą, nors jis buvo sukurtas gal net anksčiau, nei kokie Windows 3.11 - štai kokia likimo ironija.