Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Windows NT

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Windows NT - gi buvo kažkada labai seniai tokia Windows - išties gi tiesiog iš IBM nugriebta ir paprastos wimdozės išvaizdą gavusi OS-2, ale kai daryta tame pačiame Microsoft, tai gal gavosi geriau su kitomis wimdozėmis suderinama... Paradoksalu, bet netgi ir dabartiniai Windows yra ne kas kita, o šitos Windows NT sistemos tiesioginiai palikuonys.

Tais laikais, kai tos raidės "NT" būdavo rašomos, daugelio vartotojų supratimu šita Windows rūšis buvo antrarūšė, nes lėta, daugelio programų neleidžianti (ypač blogai su žaidimais būdavo ant Windows NT 3 - niekas neidavo), o paskui ir šiaip kokia tai negera, todėl ir nemėgstama. Pasitakydavo Windows NT gal tik kai kuriuose serveriuose ar darbo stotyse.

Pirminiame variante "NT" reiškė kokį tai "New Technology" - tipo, "nauja technologija". Buvo išties dvi oficialiai NT vadintos versijos su raidėmis N ir T. Vėliau NT tebuvo vidiniai, kodiniai pavadinimai, nusakantys sistemos pagrindinę dalį:

  • Pirma buvo Windows NT 3, tai šita buvo pati pirma, o trečiąja vadinosi tik todėl, kad išvaizdą nuo Windows 3 buvo paėmusi. Tiesa, kita versija sako, kad tas skaičius "3" buvo sugalvotas kaip priešstata skaičiui "2", kuris buvo OS/2 pavadinime.
  • Paskui jau buvo NT 4, tai šita jau turėjo išvaizdą nuo Windows 95, o ir šiaip buvo darbui tinkamesnė ir galėjo visokias programas geriau leisti.
  • Dar paskui buvo Windows NT 5, kur jau oficialiai šito pavadinimo net nebuvo, o buvo oficialiai Windows 2000, paskui Windows XP, o dar paskui tokia gana neišplitusi Windows Server 2003
  • Dar paskui atsirado ir NT 6, kur išties buvo Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows Server 2012 ir Windows 8 su absurdišku Microsoft tiles interfeisu
  • Paskui mistiniu būdu kažkur pradingo Windows 9, o tada atsirado Windows 10 su neoficialiu pavadinimu Windows NT 10. Taigi, jei su bendrai Windows kažkur prapuolė tiktai 9 versija, tai su NT prapuolė ir 7, ir 8, ir 9 išsyk, vienu metu.

Šiaip gi Windows NT nebuvo bloga wimdozė, nes nors pagal anuos laikus, tai ir dirbo tragiškai lėčiau bei atminties baisiai daug naudojo, bet turėjo ir privalumą - lūžinėdavo kelis kartus mažiau. Tai Windows NT 4, o paskui - jau su Windows 2000 dirbdavo tie, kas turėdavo labai daug pinigų geriems procesoriams, o ypač - daug RAM, bent dvigubai daugiau, negu geram darbui reikėdavo su Windows 9x.

O jau dar paskui ėjo versijos, kurios buvo vis dar Windows NT, bet jau be tų raidžių. Iš šių pirmoji pasirodė tokia Windows 2000, tai pas tą jau išvaizda buvo kaip nuo Windows ME, tik pašalinus visokias nesąmones, tai kitaip tariant - kaip pas Windows 98.

Tai paskui viskas baigėsi tuo, kad iš Windows 2000 buvo padaryta Windows XP, kurios išvaizda jau buvo nuosava, atskirai perkurta. Tai šitaip antrarūšė, bet mažiau bugų turėjusi wimdozė išstūmė populiaresnę, greitesnę, tačiau tragiškai lūžtančią Windows 9x seriją...

Iš esmės, visos šiuolaikinės Windows versijos yra ne kas kita, o tos pačios Windows NT palikuonės.Windows NT - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEPDemos