Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Windows 95

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Būtent Windows 95 sistemoje atsirado ir Start mygtukas, kurį paskui Microsoft bandė išnaikinti, bet nepavyko, nes pernelyg geras daiktas.

Windows 95 - pirmoji Microsoft pačios susikurta 32 bitų OS, kuri atseit palaikė daugelio programų bendrą darbą ir atseit neturėjo kibti. Deja, ne. Taip pat tai buvo pirmoji OS iš Win9x serijų.

Kad ir kokia nevykusi, visgi Windows 95 buvo milžiniškas šuolis tarp Microsoft operacinių sistemų, nes pagaliau bent iš bėdos ėmė prilygti MacOS sistemoms, ėmė kažkaip palaikyti ilgus failų vardus ir visgi atsirado realiai paralelinis programų darbas, kad ir šioks toks.

Po truputį taisant bugus ir leidžiant vis naujas Windows 95 versijas, galų gale gavosi ir visai stabilus Windows 95 variantas, žinomas, kaip OSR2, o kartais dar neformaliai vadintas kaip Windows 96.

Dar vėliau išleista Windows 98 sistema iš esmės buvo ta pati Windows 95, tik su dar kažkiek pataisymų ir dideliais antstatais ant viršaus, padarytais, per prievartą įkišant ir visur suintegruojant Internet Explorer programą. Taigi, vėlesniais metais daugelis žmonių rinkdavosi žymiai greitesnę, o ir kažkiek stabilesnę Windows 95 vietoje naujesnės Windows 98.

Kita sąsajų gavusi OS buvo WindowsNT 4, kuri toliau gavo ne per daug pakeistą WindowsNT 3 branduolį, tačiau Windows95 vartotojo aplinką. Tai daugelis iki šiol aiškina, kad ta Windows NT 4 buvo vienintelė padoriai veikusi Microsoft OS.

Pirma Windows 95 versija - Chicago

Windows 95 pirmiausiai pasirodė 1995 metais, rugpjūčio 24, kraštutinai skubotai išleista ir pilna bugų. Šita Windows versija greitai išplito, nes buvo labai nauja, bet greitai ir išnyko iš IT pasaulio, nes ji išsiskyrė milžinišku bugų skaičiumi ir tragiškai blogu stabilumu. Teoriškai šita Windows sistema turėjo palaikyti Internetą, bet praktiškai palaikyti nesugebėjo.

Oficialiai buvo skelbiama, kad šitie Windows gali pasileisti ant kompiuterio, kuris turi 4 megabaitus RAM. Išties taip ir buvo - Windows, kad ir siaubingai lėtai, bet pasileisdavo. Bet paskui jau nelabai kas dirbdavo. Toksai 4 megabaitų dydis buvo susijęs su tuo, kad išleidimo metu 4 magabaitai ramo buvo laikoma visiškai padoriu operacinės atminties kiekiu. Tuo tarpu 8 megabaitai buvo laikoma siaubingai dideliu kiekiu, kurį išties turėdavo tik geriausi asmeniniai kompiuteriai. Realiai gi normaliam darbui Windows 95 ir turėjo turėti 8 megabaitus atminties, o su mažiau būdavo prastai.

Savo bugų skaičiumi šita OS buvo tokia išskirtinė, kad matyt nei iki tol, nei po to Microsoft tokio kimbamumo rekordų neturėjo. Daugelis vartotojų, o ir prityrusių IT apžvalgininkų aiškino, kad Microsoft čia išleido netgi ne beta, o išvis alfa versiją, ko negalima daryti. Tuo tarpu Microsoft aiškino, kad tai netiesa, nes jie dar nematė, kaip smarkiai lūždavo reali alfa[1] versija. Apie beta versiją, tiesa, buvo nutylima, tai iš to daugelis pasidarė išvadą, kad visgi čia buvo tiesiog beta.

Šioje Windows versijoje Microsoft aktyviai bandė prastumti savo keistą paslaugą - tokį MSN tinklą. Tai buvo visiškai niekaip su Intenetu nesusijęs tinklas, į kurį galima buvo prisiskambinti tik per modemą, taigi, skirtas tik JAV naudotojams. Tinklas nepavyko, visiškai feilino ir liko tiesiog kaip istorinė gėda. Vėliau to tinklo pavadinimas - MSN - buvo tiesiog pernaudotas visiškai kitam, nesusijusiam Microsoft projektui, kuris išvis nieko bendro neturėjo.

Antra Windows 95 versija - OSR1

Antra versija buvo išleista 1996 metų pradžioje vasario 14 dieną. Iš esmės, ji niekuo nesiskyrė nuo originalios Chicago versijos, išskyrus tai, kad buvo ištaisyta krūva dažniausių ir durniausių bugų.

Daugelis šiais laikais painioja OSR1 su originalia Chicago versija, nes prisimena, kad OSR1 kibdavo ir kibdavo, ir lūždavo kaip velnias, ir visi vis prasikeikdavo dėl to. Išties gi buvo ne taip, nes OSR1 kibdavo daugybę kartų rečiau ir buvo daugybę kartų stabilesnė. Tiesiog net ir toksai stabilumas buvo tragiškas - pvz., kompas, netgi nedirbdamas, galėdavo pakibti tiesiog po valandos-kitos nieko neveikimo. Bet tai jau buvo gerai, nes pakibdavo po valandos-kitos, o ne dar besikraudamas.

Trečia Windows 95 versija - OSR2

Pirmoji Windows 95 versija turėjo tiek daug bugų, kad dalis vartotojų grįžo prie Windows 3. O kurie negrįžo, tai labai keikėsi. Keikėsi net ir po to, kai Microsoft išleido OSR1 atnaujinimą. Ir čia netgi ėmė savo galvą kelti IBM su savo OS/2 operacine sistema, kuri veikė greitai, be bugų ir tvarkingai. Ką jau ten kalbėti apie Apple, kurios gaminama MacOS atrodė išvis tobulai.

Taigi, Microsoft investavo didžiulius pinigus į tai, kad bent kažkuriuos bugus ištaisytų ir kad išleistų stabiliau dirbančią Windows 95 versiją. Taigi, apie metai darbo nuo pirmos versijos išleidimo - ir 1996 antroje pusėje, tą pačią rugpjūčio 24 dieną Microsoft išleido savo Windows 95 OSR2 versiją. Šioji, pagaliau, galėdavo dirbti, nekibdama savaime be jokių priežasčių.

Windows 95 OSR2 galų gale atsirado jau daugmaž padorios galimybės naudotis Internetu, aišku, su sąlyga, kad žinosi kai kurias klastas, kurios reikalingos, norint tą daiktą susikonfigūruoti, kad jisai pasileistų ir paskui dirbtų.

Taigi, Windows 95 nuo šio momento ir tapo normalia produkcine operacine sistema. Nors ji ir toliau nebuvo labai stabili, bet skirtumas buvo toksai didelis, kad kai kurie vartotojai šią sistemą vadino "Windows 96".

Tiesa, kai kurie bugai sistemoje liko tie patys, ar dar bjauriau užslėpti. Kaip pvz., jei bandysi įdiegti TCP/IP protokolą dar Windows instaliavimo metu, interneto ryšys bus pagadintas taip, kad prireiks pilno ir švaraus visų Windows perinstaliavimo (ne ant viršaus, o nuo nulio). Kito varianto pataisyti iš principo nėra.

Visgi OSR2 buvo daugelio mėgiama.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.Windows 95 - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEPDemos