Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Altair 8800

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Atair 8800 kompiuteris buvo tiesiog tokia dėžė su šviesos diodais ir jungikliais, tačiau jau programuojama. Taigi, susilaukė labai didelio populiarumo.

Altair 8800 - toksai patsai pirmasis pasaulyje, dar 1974 metais MITS kompanijoje sukurtas buitinis kompiuteris. Altair 8800 taip pat buvo ir vienas iš pirmųjų mikrokompiuterų. Anksčiau buvo netgi sakoma, kad tai pirmas asmeninis kompiuteris, bet tai ne visai tiesa - išties keleriais metais anksčiau buvo atsiradę ir vienam žmogui skirtų, ir labai mažagabaričių kompiuterių. Bet visi jie buvo arba be proto brangūs, arba specializuoti, o dažniausiai - ir nelabai maži.

Taigi, paprastai Altair 8800 yra laikomas tuo kompiuteriu, nuo kurio prasidėjo šiuolaikinių mikrokompiuterių istorija. Vos išleistas, kompiuteris susilaukė be proto didelio populiarumo - buvo pareklamuotas "Popular Electronics" žurnale, tai jau per pirmą mėnesį MITS gavo daugiau kaip 1000 užsakymų, kai tikėjosi, kad geru atveju bus vos keli šimtai užsakymų per metus.

Altair 8800 turėjo bene pirmą pasaulyje mikroprocesorių - tokį Intel 8080, kurio architektūra netiesiogiai vėliau persikėlė į Intel 8086, dar paskui - ir į dabartinius PC kompiuterius. Taigi, čia ne tik pirmų mikrokompiuterių, bet ir PC tipo kompiuterių protėvis.

Be to jau minėto 8080 procesoriaus, Altair 8800 turėjo 1 kilobaitą, t.y., vos 1024 baitus operacinės atminties. Tiesa, vėliau pasirodė ir įvairūs atminties išplėtimai, o dar paskui ir visokios programos.

Tarp pirmų programų čia buvo ir BASIC interpretatorius (parašytas tokio Paul Allen, kuris vėliau buvo vienu iš Microsoft įkūrėjų), o po kiek laiko atsirado ir CP/M operacinė sistema, iš kurios vėliau išsivystė DOS tipo operacinės sistemos.Altair 8800 - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEPDemos