Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


VT-100

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

VT-100 arba VT100 - toksai Digital firmos 1978 metais sukurtas terminalas, kuris palaikė ANSI Esc kodus - tokias specialias simbolių sekas, kurios leisdavo nustatyti tekstiniame terminale kursoriaus vietą, raidės spalvą, raidės fono spalvą ir reaguoti į visokius mygtukus. Visi tie kodai būdavo kaip sekos iš specialių simbolių, kurios leisdavo rašyti tai, kas turi būti ten, kur reikia.

Taigi, paprastame kompiuterio ekrane atsirado galimybė ne tik nuosekliai rašyti tekstinių simbolių seką, bet ir nupaišyti visokias interaktyvias programas, kurios atrodytų daug geriau, nei šiaip atrodytų. Tai kai terminalas būdavo su kokiu nors CGA ekranu, palaikančiu raidžių ir jų fonų spalvas, atsirasdavo ir galimybės paišyti visokius pseudografinius meniu, langus, lenteles ir panašiai.

Tokio tipo pseudografika vėliau itin išpopuliarėjo DOS programose, nors pastarosios visus tuos simbolius paprastai piešdavo ne ASCII sekomis, o tiesogiai aparatiškai. Bet rezultatas gaudavosi tas pats - tai būdavo tokios populiarios programos, kaip Norton Commander, Norton Editor ar panašios.

Tiesiog VT-100 terminalai, apibrėžę tokį paišymą, leido kurti panašų pseudografinį vaizdą ir tikruose, ir virtualiuose terminaluose, kokie naudojami būna UNIX sistemose ir panšiai, kur jokių grafinių ar pseudografinių adapterių išvis nėra.

Vėlesniais laikais Digital išleido keletą patobulintų terminalų, kaip kad VT-102 ar VT-200, kurie irgi išpopuliarėjo, tačiau standaratas liko standartu. Taigi, VT-100 standartą įvairiausios OS tiesiogiai ar netiesiogiai palaiko ir šiais laikais - pradedant Windows su CMD ir baigiant UNIX su visokiais Shell ir SSH pasijungimais.


VT-100 - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEPDemos