Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Windows 3

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Windows 3 - tokia operacinė sistema, bet išties tai gal ir ne visai, nes kaip ir nepilnavertė tokia buvo dar. Trečiuose windausuose atsirado nedaug dalykų, lyginant su ankstesčiau išleistais Windows 2: kelios papildomos programos, Control Panel ir Windows Explorer "protėvis" File Manager.

Čia aprašoma kokia nors OS
Windows 3
Langai3.png
OS grupė
Windows
Gamintojas
Microsoft
Išleidimo data
1990 gegužės 22
Nebepalaikoma nuo
2001 gruodžio 31
Ankstesnė OS
Windows 2
Vėlesnė OS
Windows 3.11/Windows 95
Microsoft Windows 3 neatrodė gražiai, neturėjo net ir normalaus desktopo, Start mygtuko ar meniu. Bet visvien, tai jau buvo sistema, kuri bent kažkokiam darbui buvo iš bėdos tinkama.

Visgi reikia pasakyti, kad Windows 3, o ypačiai jau ištaisyta ir rečiau bepakimbanti (gal kartą per pusvalandį-valandą) šios OS versija - Windows 3.11, jau buvo pakankamai padoriai atrodanti, kad bent jau įmanoma buvo su ja dirbti. Tai užtat atsirado ir kokia nors prasmė Windows turėti savo kompiuteryje.

Reikia dar pridėti, kad čia šitoje Windows versijoje atsirado ir principinė, tiesa, labiau teorinė galimybė turėti ir internetus, tiesa, kažkokias pašalines programas reikdavo instaliuotis tam, nes savaime jokio tokio TCP/IP palaikymo tenai nei nebuvo numatyta.

Užtat konstatuoti reiktų faktą, kad nors teoriškai čia jau buvo Windows su numeriu 3, išties tai buvo pirmi windowsai, kurie išvis bent kažkam buvo tinkami ir bent jau galėjo dirbti kažkaip.

Dar kita vertus, reikia konstatuoti ir kitą faktą, kad šitie Windows jokios prasmės neturėjo be DOS, tai kaip ir ne visiškai savarankiška OS gavosi, o daugiau kaip koksai gražus antstatas ant įprastos komandinės eilutės. Nors teoriškai Windows 3 lyg ir valdydavo programas, tas valdymas buvo neįtikėtinai blogas - programa perimdavo kompiuterio valdymą ir, jei nenorėdavo, tai neatiduodavo. T.y., buvo toksai fake multitaskingas.

Tiesa, kurdama Windows 3, Microsoft dirbo su IBM, kur dalyvavo, kuriant OS/2. Tiksliau, turėjo dalyvauti, bet realiai tiesiog gavo OS/2 sorcus. Tai ant jų užmovę Windows 3 vartotojo sąsają, gavo Windows NT operacinę sistemą, kurią dar vadino Windows NT 3, nes esą ir su trečiais Windows, ir aukštesnė karta, nei OS/2. Tai vat ta Windows NT jau buvo normali sistema. Tik vat ant jos daugelis programų tiesiog nedirbdavo, nes nebuvo DOS, o ir šiaip daug kas kitaip veikė.