Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vasario 14

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Vasario 14" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vasario 14 - tai mėnesio Vasario diena, kuri yra žymima skaičiumi 14. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Vasario 14 diena dažniausiai būna kartą per metus, Vasario mėnesį. Ji dažniausiai būna po Vasario 13 ir prieš Vasario 15 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną: Šiandien gi - švento Valentino diena. Nepamirškite pas vertelgas nusipirkti idiotiškos raudonos širdutės ir smagiau nei bet kada padulkinti savo antrąją pusę žadant meilę iki grabo lentos!

 • Šią dieną 1009 metais kokiuose tai Kvedlinburgo analuose buvo įrašytas įrašas, kad vienuoliktaisiais savo atsivertimo metais, Kovo 9 dieną, buvo nukirsdintas toksai Bonifacijus Brunonas, tai dabar nuo šiol šitai yra Lietuvos šventė, nes pirmą kartą Lietuva paminėta. Tiesa, iš tų analų nelabai aišku, kelintais ten metais jis nukirsdintas, nes trenkti istorikai pasakoja, kad 1009 metais, bet analuose įrašyta, kad Kovo 9 nukirsdintas, o patsai įrašas tai dar 1009 metų Vasario 14 dienos, tai gaunasi kad įrašyta ansčiau, nei nukirsdintas.
 • 1779 metais toksai James Cook (Džeimsas Kukas) buvo užmuštas čiabuvių kažkur Havajuose. Užmušė jį už tai, kad jis, norėdamas grąžinti pavogtą valtį, pagrobė vietinių havajiečių karaliuką, tai tie susirinko ir, nepaisant techninio atsilikimo (britai buvo ginkluoti muškietomis, havajiečiai netgi lankų neturėjo, o tik pagalius ir akmenis), havajiečiai sumušė britus ir užmušė patį James Cook. Kadangi kanibalizmas toms saloms buvo įprastas, kai James Cook buvo suvalgytas, bet vėliau jo išėdos (t.y., nuo valgymo atlikę kaulai ir pan.) buvo atiduotos britams, kurie jas palaidojo jūroje.
 • 1924 metais tokia Computing-Tabulating-Recording Company pakeitė savo pavadinimą į International Business Machines. Šita firma yra laikoma daugiausiai įtakos IT vystymuisi padariusia įmone per visą žmonijos istoriją.
 • Šią dieną 1946 metais oficialiai ėmė dirbti ir kažką skaičiuoti pirmas elektroninis kompiuteris, kuris naudotas praktiškai, o ne vien eksperimentams - ENIAC. Aparatas buvo didžiulis ir gedo dažniau, nei veikė, tačiau jo dėka JAV per stebuklingai trumpą laiką sugebėjo atlikti skaičiavimus, reikalingus termobranduoliniam ginklui sukurti.
 • 1956 metais šią dieną prasidėjo XX KPSS suvažiavimas, kuris paskui baigėsi tuo, kad Nikita Chruščiovas pasakė slaptą, tik aukščiausiems kompartijos vadams skirtą kalbą apie tai, kad Josifas Stalinas su visokiais NKVD darė nusikaltimus. Tai vat jau po to prasidėjo Chruščiovo atšilimas.
 • 1989 metais Irano ajatola Ruhollah Khomeini paskelbė religinį nurodymą - fatvą, pagal kurį toksai rašytojas Ahmed Salman Rushdie turi būti nužudytas už tai, kad parašė kažkokią tai knygą, kuri nelabai tam ajatolai patiko. Tai bandymai nužudyti tą rašytoją tęsiasi iki šiol.
 • 1989 metais tokia Union Carbide kompanija sutiko sumokėti Indijai 490 milijonų dolerių1984 metais įvykusią Bhopalo katastrofą, per kurią nuodingomis dujomis (metilo izocianatas) buvo nunuodyta maždaug apie 4000 žmonių, o dar maždaug netoli 500 tūkstančių patyrė įvairaus sunkumo sužeidimus, iš kurių - apie 40 tūkstančių patyrė sužeidimus, dėl kurių laikinai ar pilnai prarado darbingumą. Tai buvo didžiausia žmonijos istorijoje technogeninė katastrofa.
 • O vat 1993 metais šią dieną Algirdas Brazauskas buvo išrinktas prezidentu.
 • 1995 metais tokia Borland kompanija pristatė pasauliui Delphi - pirmą PC kompiuteriams skirtą vizualinio programavimo aplinką. Tai paskui ta aplinka tikrai turėjo daug populiarumo, bet Borland taip ir neįstengė išsilaikyti.
 • Tais pat 1995 metais JAV buvo areštuotas toksai legenda tapęs hakeris Kevin Mitnick, kuris prieš tai buvo įsivėlęs į atvirą kariavimą prieš JAV speicialiąsias tarnybas ir valdžią. Bet kariauti ilgai neįstengė, buvo susektas ir sučiuptas, o paskui nemažai metų sėdėjo kalėjime.
 • 2003 metais, sulaukusi maždaug 6,5 metų amžiaus, padvėsė tokia avis Dolly, kuri tapo pirmu istorijoje klonuotu (iš nelytinės ląstelės genų rinkinio sukurtu) šiltakrauju gyvūnu.
 • O štai 2005 šią dieną kažkokie buvę PayPal darbuotojai ar tai šiaip neaiškūs studentai, kartu susimetę, paleido Youtube, nuo ko prasidėjo tasai video servisas
 • 2024 metais šią dieną Seimas panaikino neliečiamybę anokiam Remigijui Žemaitaičiui, kuris pernelyg jau visus užveikė savo besikartojančiais varymais ant žydų.


Dar apie Vasario 14

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Vasario 14: