Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vasario 15

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Vasario 15" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vasario 15 - tai mėnesio Vasario diena, kuri yra žymima skaičiumi 15. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Vasario 15 diena dažniausiai būna kartą per metus, Vasario mėnesį. Ji dažniausiai būna po Vasario 14 ir prieš Vasario 16 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

Pirma diena po Vasario 14. Visi blaivosi nuo meilės ir vėl skuba į darbus, kaip ir kasdien.
Jau artėja Vasario 16 - diena, kuri yra pirma išsivadavimo nuo Rusijos okupacijos šventė.
 • 1794 metais Prancūzija priėmė savo vėliavą, po kurios per visą pasaulį porą šimtmetčių truko trispalvių vėliavų mada. O trys prancūzų vėliavos spalvos - mėlyna, balta ir raudona - tapo ir bendrai laisvo Vakarų pasaulio spalvomis, atkartotomis daugelio kitų šalių vėliavų, pvz., kad ir JAV vėliavoje.
 • 1898 metais JAV karo laivas USS Maine ėmė ir susprogo, stovėdamas Kuboje, kuri tuo metu buvo Ispanijos kolonija. Sprogimas įvyko dėl to, kad laivas buvo kūrenamas anglimi, dėl ko įvyko gaisras, kuris persimetė į amunicijos saugyklą. Nepaisydami jokio sveiko proto, du tarpusavy konkuravę JAV žiniasklaidos veikėjai William Randolph Hearst ir Joseph Pulitzer ėmė kurti sensacijas ir tokią didžiulę žiniasklaidos kampaniją, skelbiančią, kad čia ispanų diversija, kad po poros mėnesių JAV paskelbė karą Ispanijai. Taip šūdinų žurnalistų sukelta sensacijų paieška sukėlė karą.
 • 1918 metais šitą dieną Rusija galų gale nutarė, kad gal reikia pereiti prie Grigaliaus kalendoriaus, bet nors ir paleido kažkokius dekretus, krūvą metų taip ir nesugebėjo padaryti normalaus perėjimo, o dalį savo švenčių ir toliau švenčia pagal Julijaus kalendorių. Rusiška Vikipedija ta proga skelbia, kad 1918 metų vasario 15 Grigaliaus kalendorius buvo įvestas Lietuvoje, nors Lietuvoje jis buvo sugrąžintas dar nuo 1915 metų lapkričio 28. Tai ta proga pasitikrinkit faktus ir nebūkite per daug patiklūs, nes Vikipedija nėra patikima enciklopedija (nors nežinia, ar Pipedija bent kiek patikimesnė).
 • 1919 metais šią dieną baigėsi kelias dienas trukęs Alytaus mūšis, per kurį Lietuvos kariuomenė sudaužė ir išvijo puolusias Rusijos pajėgas.
 • 1923 metais atsilikusi nuo planetos Graikija visgi susizgribo ir taip pat priėmė Grigaliaus kalendorių, taip tapdama paskutine Europos valstybe, persivedusia į normalų kalendorių.
 • 1947 metais SSRS išleido įstatymą, pagal kurį uždraudė vedybas tarp SSRS piliečių ir užsieniečių. Draudimas buvo tam, kad žmonės iš SSRS negalėtų emigruoti, kokiu nors būdu susituokę su užsieniečiais. Tokia praktika buvo pradėjusi labai plisti, pvz., per santuokas su karo belaisviais ar kt.. Įstatymas buvo panaikintas tiktai po Stalino mirties, 1953 metais.
 • 1965 metais Kanada pasitvirtino savo vėliavą, kuri tapo viena iš labiausiai įsimenamų ir gražių vėliavų visame pasaulyje. Iki tol Kanada naudojo tiesiog Jungtinės Karalystės vėliavą ir visokius iš jos sukurtus vėliavų variantus.
 • 1971 metais Jungtinė Karalystė pervedė savo svarą sterlingų į dešimtainę skaičiavimo sistemą, kaip visame pasaulyje - svaras ėmė susidėti iš šimto mažesnių pinigų - pensų. Iki tol vienas svaras susidėdavo iš 4 kronų (karūnų - crown), kurių kiekviena susidėdavo iš 5 šilingų, kurių kiekvienas susidėdavo iš 12 pensų. Taigi, vienas svaras iki tol būdavo lygus 4 kronoms arba 20 šilingų arba 240 pensų. O pasidarė normalus. Tai nors kurį laiką britai labai burbėjo dėl to pasikeitimo, visgi priprato labai greitai.
 • 1989 metais SSRS paskelbė, kad galutinai išvedė savo pajėgas iš Afganistano, tačiau nors ir išvedė, sovietų sukeltas karas tęsėsi dešimtis metų ir šalis taip ir liko sužlugusi.
 • 1990 metais atkurta Šaulių sąjunga - esminės civilinės Lietuvos savigynos pajėgos
 • 1998 metais kažkoksai Leonardas Zavistonovičius tokiame mažame kaimelyje Draučiuose iššaudė beveik visus gyventojus - nušauti 8 žmonės, dar du sužeisti, iš kurių vienas mirė, taip kad gyvų teliko vos 2 gyventojai, į kuriuos tas irgi bandė šaudyt iš dviejų legaliai įsigytų šautuvų. Ale anie ir nuginklavo bei atidaužė tą manijaką taip, kad anas ir numirė nuo to. Taip jam ir reikia.
 • 2000 metais Lietuva Briuselyje pradėjo derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą, kas paskui gavosi matyt pelningiausias Lietuvos tarptautinis sandėris per visą Lietuvos istoriją.
 • 2013 metais nukrito Čeliabinsko meteoritas, kas sukėlė labai daug minčių apie tai, kokie dar nesąmoningi šūdaikosmoso gali nukristi žmonijai ant galvų. Nors meteorito liekanos nukrito į kažkokį ežerą negyvenamoje vietovėje, jo kritimo metu sukelta smūgio banga buvo tokia stipri, kad sužeidė (daugiausiai per išmuštų langų šukes) apie 1500 žmonių (apie 120 teko hospitalizuoti), daugiausiai Čeliabinske, kuris buvo maždaug už 50 kilometrų nuo meteorito skrydžio trajektorijos. Apgriauta apie 7000 pastatų, apie 100 tūkstančių butų išdaužyti langai.


Dar apie Vasario 15

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Vasario 15: