Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 15

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 15" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 15 - tai mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 15. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 15 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 14 ir prieš Kovo 16 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1493 metais Kristoforas Kolumbas grįžo į IspanijąAmerikos - atgal parplaukė 23 laivų. Tiesa, jis tada dar nežinojo, kad iš Amerikos, galvojo, kad iš Indijos. Grįždamas, be visokių kitokių atradimų, Kolumbas su savo įgula į Europą atvežė ir kažkiek indėnų, ir, negana visko, dar ir sifilį.
 • 1867 metais Austrija ir Vengrija sudarė sutartį, pagal kurią pavirto į Austriją-Vengriją, nes vengrai pasiūlė austrams, kad juos išdaužys, o pastarieji vos prieš metus, 1866 buvo visiškai išdaužyti - Prūsija juos prilupo kaip kokius atsilikėlius. Taigi, Austrija čia jau sutiko su visomis vengrų sąlygomis. Taip eilinė Austrijos provincija staiga tapo lygiaverte pačiai Austrijai.
 • 1915 metais Vokietija paties kaizerio, kanclerio ir užsienio reikalų ministro sprendimu nutarė priimti ir visiškai pilnai palaikyti tokio Alexander Parvus memorandumą, pagal kurį Rusijoje turi būti surengta revoliucija, o tam Vokietija turi suteikti maksimalią paramą bolševikams ir taip toliau. Alexander Parvus, beje, tuo metu specifiniuose sluoksniuose jau buvo smarkiai pagarsėjęs - būtent jisai konsultavo jaunaturkius, kurie rengė armėnų genocidą. Žodžiu, Vokietija pafinansavo tas bolševizmo idėjas, ir visa tai išties suveikė - per jas Rusija sužlugo taip smarkiai, kad net po Vokietijos kapituliacijos I Pasauliniame kare visvien nesugbėjo nieko padaryti - ji buvo tiesiog jau suirusi. Deja, dar vėliau paaiškėjo, kad Vokietija čia padarė labai didelę klaidą. Bet tai jau buvo kita istorija...
 • 1906 metais buvo įkurta Rolls-Royce kompanija. Tai dabar viena iš vos kelių mašinų kompanijų, kuri gamina vien tik ypatingai aukšto lygio mašinas. Beveik visos kitos jau gamina ir visokius triperius.
 • 1921 metais koksai tai geras ir doras armėnas nudėjo Osmanų Imperijos didįjį vizirį - tas buvo anoks Talaat Paša, kuris kiek anksčiau buvo suorganizavęs klaikų armėnų genocidą. Iš to genocido paskui ir Adolfas Hitleris mokėsi, kai organizavo Holokaustą. Hitlerį irgi, beje, paskui kažkas nudėjo. Irgi gerą darbą padarė.
 • 1939 metais III Reichas okupavo Čekoslovakiją
 • 1951 metais Iranas nacionalizavo ten buvusią naftos pramonę - tai labai skaudėjo septynioms seserims.
 • 1985 metais buvo užregistruotas pirmas pasaulyje domeno vardas. Išties tai ne pirmas, bet pirmas komercinis už pinigus nupirktas - tokia kadaise visokius labai keistus, specialiai Lisp kalbai skirtus kompiuterius gaminusi Symbolics kompanija nusipirko "symbolics.com" domeną.
 • 1990 metais SSRS nusprendė, kad Lietuvos paskelbta nepriklausomybė yra neteisėta ir negaliojanti. Nuo to laiko prasidėjo vis stiprėjantys sovietų grasinimai, ekonominė blokada, žmonių grobimai į sovietinę armiją, o paskui ir žmonių žudynės 1991 metų sausio 13.
 • 1991 metais šią dieną įsigalėjo galutinio sprendimo sutartis tarp Vakarų Vokietijos, Rytų Vokietijos, o taip pat keturių Vokietiją okupavusių šalių - JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir SSRS. Pagal šią sutartį tos dvi vokietijos paskui jau galėjo susijungti į vieną bendrą Vokietiją.
 • 2020 metais šią dieną koronavirusas pasiekė apvalų skaičių - tuziną, nes aptikti dar trys apsikrėtę: vyrukas Rietave, parsivežęs virusą iš Danijos, vyrukas Vilniuje, parsivežęs virusą iš Norvegijos, o paskui dar ir mergina Vilniuje, parsivežusi virusą iš Austrijos.


Dar apie Kovo 15

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 15: