Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Raudonoji armija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Sovietinė armija)
Jump to navigation Jump to search
Neilgai testovėjęs simbolinis Jerzy Szumcyk kūrybos paminklas Raudonąjai armijai Lenkijoje, Gdanske, vaizduojantis kaip girtas sovietų kareivis žagina nėščią moterį nuo nacių išvaduotose lenkų žemėse

Raudonoji armija – dar taip vadinama Tarybinė, Sovietinė arba Armija Išvaduotoja. Užgimusi patiems rusams brolžudiškame Lenino šutvės sukeltame pilietiniame kare, kuriame pirmą kartą pasaulio istorijoje buvo ordinais apdovanojama už brolžudystę. Pagarsėjo tokiais kovos metodais, kaip įkaitų ėmimas, nuodingų dujų prieš nepaklusnius Tambovo valstiečius naudojimas, masinis teroras, beginklių gyventojų žudynės, moterų prievartavimai, žiauriausi priešininkų kankinimai.

Raudonoji armija Sovietmečiu šlovinta, kaip ginkluota proletariato jėga Didžiajame Tėvynė kare sutriuškinusi fašistinę Vokietiją ir nuo hitlerininkų siautėjimo išvadavusi puse Europos. Šie išvaduotojų žygiai yra išsamiai dokumentuoti Lietuvos Genocido ir Rezistencijos centro, ir kas savaime suprantama pačių išvaduotų tautų istorinėje sąmonėje.

Kai kurie sovietmečio išsiilgę dibilai iki šiol mėgsta pasigirti tarnavę šioje kariuomenėje. Neva tai joje buvo išmokoma vyriškumo. Gi iš tiesų šios armijos parengimo sistema ugdė besalygišką zeko paklusnumą ir vergavimą, kuo priminė GULAGo kriminalines poniatkes su vierchais „dembeliais“ ir rabotiagomis „salagomis“.

Sovietinėje Lietuvoje jaunuolių tarnavimas armijoje buvo privalomas, tačiau niekas į ją nesiveržė dėl didelės tikimybės grįžti karste arba suluošintam ir psichologiškai sužlugdytam.


Tarybinės armijos diena

Raudonosios armijos diena buvo švenčiama kasmet Vasario 23 pažymint pirmąją jos „pergalę“ – in facto girtų revoliucinio Baltijos laivyno plėšikų ir prievartautojų iš legendinės Auroros pabėgimą (sovietinėje literatūroje - pergalę) nuo kelių kaizerinės Vokietijos karių berods kažkur prie Pskovo. Sovietinėje propagandoje toji diena buvo skelbiama vyrų diena, kaip esą šventė, kuri skirta vyrams panašiai, kaip moterims skirta Kovo 8.

Tai daugelis nežino, kad Kovo 8 buvo skirta 1857 metais vykusios prostitučių demonstracijos paminėjimui. Ir taip pat daugelis nežino, kad Vasario 23 skirta komunistinės kariuomenės paminėjimui. Tai apie šitai jus informuoja Pipedija, kad jūs tai žinotumėte ir nešvęstumėte šūdšvenčių.