Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugpjūčio 15

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugpjūčio 15" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugpjūčio 15 - tai mėnesio Rugpjūčio diena, kuri yra žymima skaičiumi 15. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, taip kad jau ne skaitmuo, o skaičius.

Rugpjūčio 15 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugpjūčio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugpjūčio 14 ir prieš Rugpjūčio 16 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

Šiandien gi Žolinės, taip kad daug ką sako apie mūsų šalį: apduję klerikalai įtvirtino pagonišką šventę įstatymais, o dar ir tam, kad visokie narkomanai galėtų žolės prisišlamšt.
 • 1461 metais žlugo Trebizondo Imperija - paskutinė valstybė, kuri laikėsi kaip Bizantijos Imperijos tęsinys. Ją užgrobė ir užvaldė sultonas Mehmedas II Užkariautojas. Nuo tada vietoje krikščionybę išlaikiusios Bizantijos liko tiktai islamą skleidžianti Osmanų imperija.
 • 1519 metais buvo įkurtas Panamos miestas, davęs pradžią dabartinei Panamai. Anuomet niekas negalvojo, kad kažkada ateityje čia gali būti vienas iš svarbiausių pasaulinės prekybos mazgų.
 • 1935 metais šią dieną III Reichas kaip valstybinę vėliavą patvirtino tą žymiąją nacių vėliavą - raudoną su baltu apskritimu viduryje ir jame esančia juodos spalvos svastika. Šita vėliava taip visiems įsiminė, kad netgi ir šiais laikais už ją galima gauti ir į snukį, ir į kalėjimą atsisėsti.
 • 1939 metais per kažkokį demonstracinį bombų mėtymą, skirtą parodyti Luftwaffe vadams, Vokietijoje įvyko bene masiškiausia visų laikų aviakatastrofa (pagal sudužusių lėktuvų skaičių). Iš viso 14 Junkers Ju-87 Stuka pikiruojančių bombonešių turėjo demonstruoti, kaip jie taikliai mėto bombas, stačiai pikiruodami iš viršaus žemyn (pikiruojantis bombardavimas). Kadangi debesys buvo labai žemai, lakūnai nesugebėjo pamatyti žemės paviršiaus - nors pirmas lėktuvas per plauką sugebėjo išsisukti, likę 13 vienas po kito skrendančių bombonešių įsirėžė tiesiai į žemę. Žuvo 13 pilotų ir 13 kulkosvaidininkų, viso 26 žmonės.
 • 1943 metais Mao Dze Dunas pradėjo pirmus valymus savo kiniškoje kompartijoje.
 • 1944 metais įvyko antrasis sąjungininkų išsilaipnimas [[Prancūzija|Prancūzijoje. Pietų Prancūzijoje surengta išsilaipinimo operacija "Operation Dragoon", per kurią užimta gerokai daugiau uostų, todėl sustiprintas tiekimas toms pajėgoms, kurios pora mėnesių anksčiau išsilaipino Normandijoje.
 • 1945 metais Japonijos imperatorius Hirochito paskelbė apie Japonijos kapituliaciją.
 • 1945 šią dieną Korėja tapo nepriklausoma nuo Japonijos
 • 1946 metais SSRS pradėjo kampaniją prieš kosmopolitizmą moksle ir keliaklupsčiavimą prieš Vakarus. Kampanija buvo gan plati ir įvairiapusiška - pradedant įvairių inteligentų ir mokslininkų suėmimais ir baigiant tiesiog prieš žydus nukreiptomis antisemitinėmis akcijomis. Daugiausiai buvo persekiojami mokslininkai, vystę genetiką, psichiatriją, psichologiją, kvantinę mechaniką, lingvistiką o paskui ir kibernetiką nes šie mokslai buvo siejami pirmiausiai su išskirtinai dideliais Vakarų šalių pasiekimais. Vietoje visų šių mokslo rūšių buvo pradedamos kišti absurdiškos pseudomokslinės teorijos. Kuriam laikui kampanija buvo pristabdyta tik 1949 metais.
 • 1947 metais Indija tapo nepriklausoma valstybe, atsiskyrusia nuo Jungtinės Karalystės
 • 1947 metais iš dalies Indijos teritorijų tuo pačiu buvo suformuotas Pakistanas
 • 1948 metais buvo įkurta Pietų Korėja - ta iš dviejų Korėjų, kuri normali
 • 1954 metais toksai vietinis nacis Alfredo Stroessner tapo Paragvajaus diktatoriumi. Paskui dešimtis metų šita valstybė garsėjo kaip šūdiniausia iš visų Lotynų Amerikos šalių, kurios anais laikais, reikia pasakyti, visos buvo šūdinos, o padorios nebuvo nei vienos. Bet Paragvajus savo šūdinumu tapo visišku lyderiu. Šitas šūdinas diktatorius valdė Paragvajų iki pat 1989, kai buvo nuverstas ir pabėgo į Braziliją.
 • 1965 metais įvyko pirmas pasaulio istorijoje stadionas koncerte - The Beatles surengė pasirodymą Niujorko Shea stadione. Į koncertą atėjo apie 60 tūkstančių žmonių - taip vyko bitlomanija. Iki tol niekas net įsivaizduoti negalėjo tokio milžiniško masto muzikos renginių.
 • O 1969 metais ne veltui per Žolines prasidėjo legendinis visų hipių ligšiolei garbinamas Woodstock festivalis.
 • 1971 metais JAV prezidentas Ričardas Niksonas nutraukė JAV dolerio tiesioginį konvertuojamumą į iš anksto nustatytą aukso ekvivalentą. Dolerio kursas pasidarė plaukiojantis, o rezultate - po truputį gan stabiliai krintantis. Labai greitai tuo pasekė ir kitos šalys, taip sukurdamos pasaulinę amžinos infliacijos ekonomiką.
 • 1971 metais Bachreinas gavo nepriklausomybę iš Didžiosios Britanijos
 • O štai 1977 metais amerikonų SETI per Ohajo universiteto radijo teleskopą priėmė kokį tai signalą iš ufonautų, taip įrodydama kad šie egzistuoja. Tiesa, nors pavienis keistokas signalas ir buvo gautas, daugiau jis neatsikartojo - taigi, greičiausiai šitai tebuvo kažkoks atsitiktinumas.
 • 1994 metais į Prancūziją atgabentas šviežiai suimtas didžiausias pasaulio teroristas, žinomas kaip Carlos the Jackal (ispanų kalba - "Carlos el Chacal"), o oficialiai - Ilich Ramírez Sánchez. Šitas teroristas per jo vykdytus nužudymus, žmonių grobimus, sprogdinimus ir pan. buvo susietas su Palestinos liaudies išsivadavimo frontu, Raudonosiomis brigadomis, Japonijos raudonąja armija, Palestinos išsivadavimo organizacija, o taip pat netiesiogiai ir su sovietiniu KGB. Tarp daugybės jo įvykdytų teroristinių aktų - ir Laisvosios Europos radijo sprogdinimas, kurį jis surengė Rumunijos Sekuritate užsakymu (t.y., Rumunijos KGB) 1981 metų vasario 21 dieną. Prancūzijoje jis buvo nuteistas iki gyvos galvos už dviejų policininkų nužudymą.
 • 1995 metais, praėjus lygiai 50 metų po Japonijos kapituliacijos II Pasauliniame kare, šios šalies ministras pirmininkas oficialiai pripažino Japonijos įvykdytus karo nusikaltimus ir už juos atsiprašė nukentėjusių šalių.
 • 1998 metais netoli bankroto buvusi Apple kompanija pristatė pasauliui labai keistus, į didelius čiulpiamus saldainius panašius iMac kompiuterius. Tai buvo pirmas Apple produktas su raide i pavadinimo pradžioje. Nors krūva visokių apžvalgininkų juokėsi iš šių kompiuterių ir aiškino, kad tai nesąmonė, kompiuteriai tiesiog neįtikėtinai staigiai išpopuliarėjo, atnešdami firmai milžinišką pelną. Po to sekė krūva dar geresnių naujovių, o Apple ilgainiui tapo galingiausia pasaulio IT įmone.


Dar apie Rugpjūčio 15

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Rugpjūčio 15: