Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Aliaska

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Aliaska - didžiausia JAV valstija, ilgą laiką išvis valstija nebuvusi, kol tokia netapo tik 1959 metais. O iki tol buvo tiesiog kokia tai JAV teritorija be aiškaus statuso, nes amerikonai taip vis negalėjo apsispręsti, ką su ta teritorija daryti.

Aliaska yra labai Šiaurėje, kur smarkiai šalta, ir netgi lietuviška vasara jiems atrodytų kaip visai nebloga ir vykusi, nes netgi tokios vasaros jie neturi. Užtat žiema būna nepaprastai ilga ir beviltiška, su tiek daug sniego, kad bent keliems mėnesiams dauguma kaimų, miestelių ir miestų būna tiesiog uždaryti ir viskas - žmonės net neina iš namų, o tik valgo atsargas, prikauptas savo sandėliukuose ir rūsiuose.

O dar Aliaska yra garsi tuo, kad kadaise ją Rusija tiesiog pardavė Amerikai, o po kiek laiko Aliaskoje buvo surasti didžiuliai aukso klodai, kurie buvo tokie dideli, kad kai kada per vieną dieną iškasama buvo daugiau pinigų, nei JAV už visą Aliaską sumokėjo. Tai nuo to laiko Rusija su savo visokiais rusofašistais vis tarpais bando aiškinti, kad čia buvo parduota per klaidą ir turėtų JAV susiprasti ir Aliaską grąžinti.

O dar daugeliui amerikonų būna labai keista sužinoti, kad labiausiai Vakaruose esanti Aliaskos valstijoje išties yra labiausiai Rytuose esančios JAV teritorijos. O reikalas gi tas, kad dalis Aliaskos valstijai priklausančių teritorijų yra tokios Aleutų salos, kurių dalis yra Rytų pusrutulyje, kitaip tariant - Rytuose, o ne Vakaruose nuo Grinvičo. Tai šitai būna, kad sukelia geografinės painiavos.

O dar Aliaska žinoma tuo, kad ten begalė fiordų ir įlankų. Dargi tiek, kad pagal bendrą pakrantės ilgį gaunasi taip, kad Aliaskos pakrantė yra ilgesnė, nei visų JAV bendra likusi pakrantė kartu sudėjus. Ir tai skaičiuojant ir Ramųjį vandenyną, ir Atlanto vandenyną - viską iš karto.