Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ramusis vandenynas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Daugeliui nekyla mintis, kad pusę visos planetos paviršiaus užima pavienis vandenynas, ir tas vandenynas - tai būtent Ramusis vandenynas. Visame jame tėra vienintelė normalesnio dydžio sala - Havajai, nors galima pastebėti, kad įvairių smulkesnių salelių yra ir daugiau.

Ramusis vandenynas - tai audringiausias Žemės vandens plotas ir didžiausias vandenynas, užimantis realiai pusę planetos. Čia keistas paradoksas, kad tą vandenyną ramiuoju pavadino kažkokie ispanų atradėjai, kurie perkopė per kažkokius Meksikos ar kokius tai kalnus ir pamatė milžinišką, tuosyk ramų vandenyną. Tai buvo viena iš nedaugelio dienų metuose, kai tas vandenynas atrodė gan ramiai - taip per atsitiktinį sutapimą ir atsirado toksai pavadinimas.

Kiek rodo tyrimai, kol kas dar nėra buvę fiksuota tokio periodo, kad bent kažkurioje Ramiojo vandenyno vietoje nevyktų milžiniškos audros, o tų audrų tankis čia yra didesnis, nei bet kuriame kitame vandenyne.

Ramusis vandenynas yra nepaprastai didelis ir tuščias, be jokių žemynų viduryje, bet pakraščiuose - yra Šiaurės Amerika, Pietų Amerika, Australija, Antarktida ir Azija, o dar ir nemažai visokių salų, pradedant Filipinais, Japonija, Taivanu ir Indonezija ir baigiant Naująja Zelandija, Havajais ir daugybe Okeanijos salų ir salynų.

Išties, palyginus su mums artimesniu Atanto vandenynu, Ramusis vandenynas tikrai neįtikėtinai didelis.