Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Antarktida

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Antarktida - niekam netinkamas, negyvenamas žemynas, esantis mūsų planetos apačioje, tiksliau pietuose. Faktiškai tik kraštelis, vienas ilgas pusiasalis tenai yra toks, kur karščiausiu vasaros (kuri būna mūsų žiemą) metu sniegas nutirpsta ir temperatūra pasiekia pliusą.

Labai mažai kam nors žinomas faktas yra tas, kad būtent Antarktidoje, kur pilna sniego, yra ir pati sausiausia visos planetos vieta - tai tokie Sausieji slėniai (Dry Valleys), užimantys sumoje apie 4800 kvadratinių kilometrų. Tuos sausuosius slėnius tyrinėtojai atrado dar 1903 metais, nes tie slėniai buvo ne taip jau toli nuo jūros. Kaip parodė daugiamečiai geologų tyrimai, tuose slėniuose nebuvo jokio lietaus ir jokio iš išorės pakliūnančio vandens jau maždaug 2 milijonus metų.

Nors atrodo keista, bet viskas paprasta: aplink slėnius yra pakankamai aukšti kalnai, kurie neleidžia į slėnius pakliūti drėgnam orui, tai vat ir gaunasi taip, kad tenai jau 2 milijonus metų drėgnas oras ir nepakliuvo, todėl nei lijo, nei snigo.

Sausuosiuose slėniuose yra keletas ežerų, kurie padengti kelių metrų ledo sluoksniu, tačiau nėra pilnai sušalę, nes yra druskingi. Druskingumas tenai maždaug 3 kartus didesnis, nei vandenyne - t.y., po truputį jau artėja ir prie Negyvosios jūros.

Mokslininkai aplink tuose ežerus rado kažkokių net ne suakmenėjusių, bet mumifikuotų ir išdžiūvusių ruonių, kurie, neaišku kada ir kokioje senovėje, tenai kažkur prie tų ežerų gyveno. Matyt kažkaip sušalo ir numirė, tai taip ir pasiliko gulėti.