Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Okeanija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Okeanija - tai faktiškai viskas, kas yra tarp Azijos ir kažkur tenai Antarktidos, bet nėra Indijos vandenyne. Žodžiu, tokia labai neapibrėžta, bet netoli pusės žemės rutulio apimanti teritorija. Didžiausia dalimi į Okeaniją pakliūna visas Ramusis vandenynas, bet kartu pakliūna ir nemažai teritorijų, kurios yra, pvz., visai šalia Indokinijos.

Ir, negana to, į Okeaniją pakliūna dar ir ištisas žemynas - Australija. Šiaip pastaroji gal į Okeaniją ir nebūtų traukiama, bet istoriškai buvo laikas, kai Australija buvo skelbiama besanti sala, o ne žemynas, o todėl reiškė, kad neturi savo geografinio savarankiškumo ir yra priskiriama bendrai didesniam geografiniam plotui. Tai vat tas didesnis plotas ir buvo Okeanija.

Bendrai Okeanija skirstoma į kelias atskiras salų ir teritorijų grupes, kurios tokios:

Dar negana to, nors formaliai Okeanijai ir neprsikiriama, bet realiai tai Okeanijos pakraščiuose yra dar komplektėlis kitų salose esančių valstybių, kurios su Okeanija kartais siejamos ir tiesiogiai, o kartais ir tiesiogiai būna priskiriamos:

Visos šios šalys, kad ir nėra Okeanijos dalis formaliai, išties yra su Okeanija susijusios tiek, kad vienaip ar kitaip persimaišiusios ir kultūriškai, ir lingvistiškai, ir prekybiniais, ir istoriniais ryšiais.

Ir dar, negana to, į Okeaniją įeina ir dar komplektėlis kitų kolonijų, teritorijų bei šiaip nesavarankiškų vietovių:

O be šių - dar komplektas dar visokių mažesnių ir neaiškesnių salų ir teritorijų, kurios kartais priklauso išvis neaišku kam arba gal ir aišku kam, bet ne į temą ir panašiai. Yra ten, pvz., tokių salų, kurios faktiškai negyvenamos, bet priklausančios JAV, Čilei ar dar kam nors. Kartais net ir šiais laikais vis dar kokią nors naują nedidelę salą tenai kas nors ima ir atranda.