Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lietuviška vasara

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lietuviška vasara - tai ta tikroji vasara, kuri būna Lietuvoje. Būna čia ne kasmet, ir dažniausiai tęsiasi apie porą savaičių, dažniausiai prasidėdama pačioje birželio pabaigoje ir pasibaigdama liepos viduryje. Tik retais atvejais lietuviška vasara gali tęstis maždaug mėnesį ar ilgiau.

Ypatingai gerais metais lietuviška vasara prasideda birželio viduryje, tęsiasi su kelių savaičių šalto oro ir lietaus periodais per liepą ir baigiasi rugpjūčio viduryje.

Bendra tipiškos lietuviškos vasaros vidutinė trukmė - apie 10-14 dienų, išimtinai gerais metais - apie 20-30 dienų (neįskaičiuojant lietingų blogo šalto oro tarpų).

Legendos pasakoja (bet vietiniai gyventojai to nepatvirtina), kad lietuviška vasara neįvyko 2018 metais, nes tais metais vietoje to pavasaris prasidėjo dar kovą, pilnavertė vasara prasidėjo dar pačioje balandžio pabaigoje, tad gegužė nuo pirmų dienų buvo šiltesnė, nei daugelį metų būna birželis, ir visa ta vasara tęsėsi ne tik per birželį, liepą ir rugpjūtį, bet nusitęsė praktiškai iki pačios rugsėjo pabaigos, paskui pereidama į negreitą ir šiltą spalį. Kitaip tariant, pagal šią legendą esą vasara tęsėsi ne įprastas porą savaičių, o net 5 mėnesius.

Daugelis dėl tos šiltos vasaros kaltino klimato kaitą, kažkokį tai klimato atšilimą, bet mes manome, kad tiems pasakotojams buvo tiesiog proto aptemimas.

Tiesa, turim pasakyti, kad ir 2019 metais vasara buvo nepaprastai ilga, trukusi gerus 3, o gal ir 4 mėnesius, bet tai irgi buvo pasakotojų proto aptemimas, kažkoksai oneiroidas.