Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


2019

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "2019" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

2019 metai - tai mūsų eros XXIa. metai, einantys po 2018 ir prieš 2020 metus. 2019 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Gal ir nelabai geri buvo šitie 2019 metai, bet jų pabaigoje Kinijoje atsiradęs kiniškas virusas, dar vėliau pavadintas korona, visai Žemės planetai smarkiai sugadino visus 2020 metus. Tuo šie metai ir įsiminė daugeliui.

Svarbiausi 2019 metų įvykiai

  • Pirmas kosminio aparato nusileidimas kitoje Mėnulio pusėje. Tą kosminį aparatą paleido Kinija.
  • Galų gale buvo išdaužyta ISIS ir sunaikinta šūdina teroristinė islamistų šalis - Islamiškoji Irako ir Levanto valstybė, dažnai pas mus vadinama sutrumpintai, kaip Islamo valstybė
  • Hong Konge prasidėjo masiniai protestai, nes Kinija, pažeisdama ne tik žmogaus teises, bet ir tarptautines sutartis, tenai sugalvojo ekstradicijos įstatymą, pagal kurį bet kas, kas neįtiks Kinijai, gali pagal Kinijos reikalavimą būti suimtas ir išvežtas į Kiniją, kur jau būtų teisiamas pagal kiniškas tvarkas. Toksai antiįstatyminis Kinijos įstatymų įvedimas sukėlė labai didelį pasipriešinimą, tačiau Kinija į tai atsakė, pradėdama siųsti kiniškus tituškas - tūkstančius perrengtų Kinijos saugumiečių, kurie ėmė užpuldinėti, mušti, o paskui net ir žudyti Hong Kongo aktyvistus. Kinijos saugumiečius palaikė iš anksčiau jau pilnai perimta ir sukomunistinta Hong Kongo policija.
  • Dėl karštos žiemos Pietų pusrutulyje buvo daug gaisrų. Ypatingai daug gaisrų buvo Australijoje, kur auga per gaisrus besidauginantys medžiai - eukaliptai. Šie medžiai yra prie gaisrų prisitaikę taip stipriai, kad be jų negali netgi daugintis, todėl palaiko ir skleidžia degimą. Tačiau durni žalieji ėmė per visą pasaulį rėkti, kad ateina pasaulio galas, nes Australija štai jau visa sudegs ir dėl to kaltas tik klimato atšilimas.
  • Kažkas padegė ir sudegino Paryžiaus Dievo motinos katedrą, vieną iš žymiausių planetos gotikinių statinių
  • Šitais metais popiežius Pranciškus kardinaliai pakeitė bažnytinius įstatymus, nustatančius pontifikinį slaptumą (tą įstatymą, pagal kurį Bažnyčia viską slepia). Padaryta išimtis, kad seksualinės prievartos atvejai turi būti skelbiami.
  • Pačiame metų gale prasidėjo COVID-19 epidemija Kinijoje, Vuhano mieste. Kinijos valdžios atstovai, nors ir gaudami pranešimus apie naują, ypatingai pavojingą virusinį plaučių uždegimą, ne tik ignoravo tuos pranešimus, bet ir sodino ir baudė gydytojus, kurie apie tai pranešinėjo. Tačiau epidemijos nuslėpti nepavyko ir ji išplito po pasaulį, tapdama pandemija ir daugybei žmonių baisiai pagadindama visus 2020 metus.


Įdomybės apie 2019 metus

  • Šių metų skaitmenis sudėjus, gaunasi skaičius 12, o tiek mėnesių yra šiais metais
  • Visi šių metų skaitmenys yra skirtingi, bet kaip juos bemaišysi, sudėjus visvien gaunasi 12


2019 metų mėnesiai

2019 metais bus šie mėnesiai: