Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 15

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 15" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 15 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 15. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 15 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 14 ir prieš Birželio 16 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1581 metais Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Steponas Batoras pasirašė privilegiją, kuria Alytui buvo suteiktos Magdeburgo miesto teisės. Tai nuo to laiko visi alytiškiai šią dieną geria.
 • 1844 metais toksai Charles Goodyear užpatentavo gumos vulkanizaciją - kaučioko apdirbimą siera. Kitaip tariant, išties tai ir išrado gumą, nes iki tol buvo tiktai kaučiukas, kuris buvo absoliučiai neatsparus jokiai šilumai.
 • 1940 metais NKVD padalinys užpuolė Latvių pasienio dalinį Maslenkų kaimelyje. Tai buvo vienas iš Latvijos pasienio punktų užpuolimų, kuriuos SSRS surengė prieš okupuodama Latviją. Sovietai nužudė tris latvių pasieniečius, vieną moterį ir vieną vaiką, dar 10 kariškių ir 27 civilius paėmė nelaisvėn.
 • 1940 metais šią dieną Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą
 • 1941 metais šią dieną jau įsivažiavo masiniai žmonių trėmimai į Sibirą ir kitas panašias baisias vietoves
 • 1963 metais Kinija paskelbė, kad SSRS išdavė pasaulinę revoliuciją, taip šitos dvi komunistų šalys susipjovė tarpusavy
 • 1970 prasidėjo Charles Manson teismas, per kurį tiek paaiškėjo visokių keistenybių apie tą veikėją, kad iki šiol jis aptarinėjamas kaip bene keisčiausius gebėjimus turėjęs sektos vadas iš tų, kokius žmonija žino
 • 1977 metais Franciskas Frankas buvo vis dar miręs, todėl Ispanijoje įvyko pirmi demokratiniai rinkimai
 • 1985 metais šią dieną koksai tai Bronius Maigys kažkur Leningrado muziejuje Ermitaže prisėlino prie garsiausio visų laikų pliką kūną vaizduojančio paveikslo - paties Rembrandto tapytos Danajos, subadė ją peiliu į pilvo apačią ir tarpukojį, o tada apipylė sieros rūgštimi. Paveikslas buvo sužalotas nepataisomai, iš dalies atrestauruotas tik per 12 metų, o patsai Bronius Maigys išsiųstas į Černiachovską.
 • 2009 metais 12 valandą Vilniaus jaunimas kartu su tremtiniais iš Vilniaus geležinkelio stoties traukiniu dardės prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo, kur prieš 68 metus Birželio 14 dieną prasidėjo masiškas lietuvių trėmimo procesas.
 • 2009 metais Kaspersky Lab. paskelbė, kad užfiksavo jubiliejinę, 25-milijoninę kenkėjišką programą. Tai Koobface vardu pavadintas kirminas, kuris atakuoja tarptautinių socialinių tinklų Facebook bei MySpace vartotojus.


Dar apie Birželio 15

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 15: