Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 15

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 15" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 15 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 15. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Lapkričio 15 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 14 ir prieš Lapkričio 16 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1492 metais Kolumbas aprašė tabaką, kurį rūko indėnai.
 • 1889 metais Brazilija pasiskelbė respublika, nes pasirodo, kad iki tol buvo net ne šiaip kokia monarchija, o suvisam kažkokia imperija ir turėjo netgi nuosavą imperatorių.
 • 1904 koksai tai amerikonas, vardu King Camp Gillette užpatentavo keičiamus saugius skutimosi peiliukus. Paskui iš to atsirado Gillette kompanija.
 • 1920 metais įvyko pirmas Tautų lygos susirinkimas Ženevoje, Šveicarijoje, praėjus metams po tos Tautų lygos sukūrimo. Šita organizacija ilgą laiką vaizdavo kažkokią pasaulio valdžią, bet ant jų visi buvo atvirai padėję, nebent patys irgi norėdavo tokią valdžią pavaizduoti.
 • 1943 metais SS vadas Heinrich Himmler nusprend4, kad čigonai turi būti uždarinėjami į konclagerius ir naikinami taip pat, kaip ir žydai.
 • 1971 metais Intel ėmė gaminti pirmą pasaulyje mikroprocesorių - primityvų ir praktiškai niekam netinkamą 4004, skirtą kalkuliatoriams, bet tai jau buvo naujos IT eros pradžia.
 • 1982 metais šią dieną įvyko legendinės Leonido Brežnevo laidotuvės, kurios buvo transliuojamos tiesiogiai per TV. Leidžiant karstą į duobę, kažkas iš beleidžiančių paleido virvę anksčiau, karstas krito, persivertė ir įstrigo skersas duobėje. Paskui TV transliacija nutrūko. Vėliau tą pačią dieną per žinias jau buvo rodomi kiti, perfilmuoti kadrai, kur karstas į duobę nuleidžiamas be problemų ir jokių strigimų.
 • 1983 kažkokiu būdu Kipras paskelbė nepriklausomybę nuo pats savęs ir taip pavirto į Šiaurės Kiprą ir šiaip Kiprą. Tas Šiaurės Kipras buvo kažkoks turkiškas ir jo nepriklausomybę tik Turkija ir tepripažino.
 • 1988 metais Palestina paskelbė nepriklausomybę, kas yra labai paradoksalu, nes Palestina tėra teritorija, kurioje yra Izraelis. Čia kaip būtų, jei staiga Europa paskelbtų nepriklausomybę nuo Europos Sąjungos - galėtume suprasti, kad kažkas čia ne taip.
 • 2000 metais Vilniaus meras pasidarė Artūras Zuokas, kuris atrodė kad bus geresnis meras, nei Rolandas Paksas, nors abu labu kažkaip buvo išties iš tos pačios partijos.
 • 2022 metais šią dieną dvi Rusijos raketos nukrito Lenkijoje ir sprogo, nužudydamos du žmones. Aišku, išsyk Rusija rpadėjo skelbti, kad čia Ukrainos raketos, bet nelabai kas jais patikėjo, nes tą pačią dieną būtent Rusija sudavė masinį raketinį smūgį Ukrainos miestams, civiliams objektams, ypač elektrinėms. Taigi, Lenkija sušaukė savo karo tarybą, o pasaulis ėmė kalbėti, ką darys NATO ir ar neprasidės čia III Pasaulinis karas...


Dar apie Lapkričio 15

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 15: