Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kristoforas Kolumbas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Kolumbas)
Jump to navigation Jump to search

Kristoforas Kolumbas - taigi Amerikos atradėjas, kuris ją atrado netgi anksčiau, nei tas žodis "Amerika" atsirado. Išties tai Kristoforas Kolumbas buvo iš Italijos, bet jo keliones finansavo Ispanija, tai užtat todėl dabar visa Amerikos atradimo garbė ant Ispanijos, tuo tarpu Italija tik užgautai gėdinasi, kad nefinansavo šitų reikalų.

Kadangi gyveno visokios šalyse, tai ir vardas bei pavardė užrašomi skirtingai. Itališkai - Cristoforo Colombo, o ispaniškai - Cristóbal Colón, o genujietiškai - Christoffa Corombo. O portugališkai - Cristóvão Colombo. O angliškai - Christopher Columbus. O gražiau lietuviškai - Kristupas Kolumbusas arba Kristupas Kolombusas. Žodžiu, kaip pasiriksi, taip gali ir pavadinti.

Bendrai tai istoriškai Kristoforas Kolumbas yra svarbus dėl trijų dalykų:

  • Kristoforas Kolumbas 1492 metais atrado Ameriką, dėl ko tenai paskui plaukė daug kolonizatorių ir ją kolonizavo. Reikia pasakyti, geras darbas buvo, nes žmogėdriški majų, actekų ir kitų tenykščių valstybių kultai buvo labai baisūs, taigi, kad juos paskui katalikų bažnyčia išnaikino - tai buvo labai geras darbas.
  • Kristoforas Kolumbas atvežė į Europą bulves, kurios tapo svarbiausiu maistu, o taip pat tyro produkto šaltiniu cepelinams, kugeliui, vėdarams beigi kitoms gėrybėms.
  • Kristoforas Kolumbas atvežė į Europą sifilį, kurio epidemija jau po kelerių metų, 1495 nusiaubė Neapolį, o paskui išplito ir per kitus Italijos, o paskui ir Prancūzijos miestus.

Dar sako, kad Kolumbas nebuvo gero būdo ir su nepaklusniais jūreiviais elgdavosi labai paprastai - juos tiesiog pakardavo. Arba, jei būdavo uoste, tai pasitaikydavo, kad kokiam nors neklaužadai nukirsdavo nosį ir ausis, o tada parduodavo į vergiją. Nes kodėl gi taip nepadarius - ir pramoga, ir pinigai.

O dar, begrįždamas iš Amerikos, Kolumbas dar laive staigiai ir sunkiai apsirgo kažkokia podagra, kuri ilgainiui pažeidė sąnarius ir nervų sistemą, dėl ko jis paskui darėsi vis daugiau nesąmonių rašinėjančiu durnu diedu. Tai paskui dar buvo kalbama, kad išties tai panašiau į artritą, bet labiausiai tai panašu į lėtinį sifilį, į tą patį, kurį jis iš Amerikos ir parvežė į Europą.

O dar Kolumbas buvo neblogai išdurtas - Ispanų karalienė pažadėjus jam buvo, kad jis gaus dešimtadalį nuo turto iš Amerikos, bet gavo tai špygą. O negana to, daugelį metų dar ir patyčių gaudavo, nes nors iš Amerikos ir keliavo turtai, dauguma žmonių galvojo, kad jokios Amerikos nėra ir kad tai tėra sąmokslo teorija, skirta tam, kad būtų nuslėptas slaptas jūrų kelias į Indiją.

O dar Kristupas Kolumbas yra žinomas dėl to, kad jo vardu pavadinta tokia valstybė - Šventas Kristupas ir Sniegas, esanti Karibuose ir jo paties ir atrasta ir taip ir pavadinta. Žodžiu, pats atrado ir pats pavadino savo vardu.