Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Karibai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Karibai arba Karibų salos - tai toksai didelis salynas, esantis Atlanto vandenyne, maždaug tarp pietinės Šiaurės Amerikos dalies ir šiaurinės Pietų Amerikos dalies.

Karibai buvo vienos iš anksčiausiai kolonizuotų teritorijų, susijusių su Amerika, bet kartu ir vienos iš tų kolonijinių teritorijų, kurios gana anksti ėmė gauti valstybingumą, nepriklausomybę. Daugelis salų buvo apgyvendintos indėnų, tačiau europiečių kiekiai čia atvyko tokie dideli, o dar papildomai buvo tiek privežta juodaodžių iš Afrikos, kad dagelyje vietų gyventojai yra gana neaišku kokios kilmės. Daugelis tų šalių turi nemažai ispaniškos įtakos, yra buvusios Ispanijos kolonijos, tad ispanų kalba kalbančių žmonių čia matyt daugiausia.

Pipedija žino tokias Karibų šalis:

Plius dar ten yra visa krūva kitų teritorijų, kurios priklauso Prancūzijai, JAV, Jungtinei Karalystei, Venesuelai, Nyderlandams ir Kolumbijai.

Negana to, kai kurie Karibams priskiria ir dar kai kurias teritorijas ir salas, kartais netgi priskirdami ir bendrai Centrinę Ameriką bei dalį Pietų Amerikos valstybių.