Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 15

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 15" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 15 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 15. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 15 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 14 ir prieš Sausio 16 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • Senobiniais 1582 Lietuva prisijungė Livoniją ir Estiją, taip kad nuo tų metų ir Estija, ir Latvija tapo Lietuvos kolonijomis.
 • Štai 1797 metais buvo galutinai užbaigta Abiejų tautų respublikos okupacija, kur pagal sutartį su Rusija, Lietuva bei Lenkija prarado valstybingumą ir buvo aneksuotos. Abiejų Tautų Respublikos gabalus išsidalino Austrija, Rusija ir Prūsija.
 • Gi 1889 metais JAV buvo įkurta tokia Pemberton Medicine Company, kuri vėliau visame pasaulyje pasidarė žinoma kaip Coca Cola, nes per kelis metus ta Coca Cola, kuria prekiavo to Pembertono vaistinė, vis daugiau įgaudinėjo populiarumo, dargi tiek, kad vaistinė nespėjo prekiaut.
 • Ogi štai 1892 metais toksai James Naismith išrado tautinį nacionalinį lietuvių žaidimą - krepšinį.
 • O štai 1900 metais šią dieną pradėjo veikti Kauno centrinė elektrinė, tapusi pirmąja elektrine visoje Lietuvoje.
 • Gi 1919 metais per kažkokį spartakistų sukilimą Vokietijoje buvo nušauta tokia Roza Liuksemburg, kuri labai pagarsėjo tuo, kad bandė sukurti feminisčių judėjimą iš kažkokių prostitučių profsąjungų.
 • O 1923 metais po sėkmingos karinės operacijos Lietuva atgavo Klaipėdos kraštą, išplėšdama šį iš Vokietijos ir Antantės nagų.
 • Ogi 1943 metais buvo pastatytas Pentagonas, tapęs nuo to laiko pačiu baisiausiu baubu visiems durniams, kurie tik tiki žydomasoniais.
 • O vat 1994 metais kažkur Baltarusijoje lietuviai sėkmingai sučiupo ir nepaisant bandymų sustabdyti, parsivežė į Lietuvą Mykolą Burokevičių bei Juozą Jermalavičių, kuriuos ir pasodino, kad atsėdėtų.
 • Gi 2001 šią dieną ėmė veikti ne kas kitas, ogi Vikipedija. O dar po poros metų, 2003, atsirado ir pirmasis lietuvškos Vikipedijos straipsnis - apie kompiuterį.
 • 2024 metais anoksai Antanas Kandrotas, daugiau žinomas, kaip Celofanas, buvo galų gale suimtas galutiniu teismo sprendimu ir nukeliavo už grotų. Tai visas Facebook pasidarė pilnas patyčių, o gal tik viena kokia nors Erika Švenčionienė gailiai dejavo, kaip čia Lietuvoje visa žmonių laisvė prarasta...


Dar apie Sausio 15

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 15: